1.kolo FC Kuřim A - Baník A 2:2

10.09.2009 11:54

Hned na úvod okresního přeboru st. přípravek nás čekal favorit soutěže - FC Kuřim. Bohužel nám ze základní sestavy vypadli nemocní Fojtík a Břoušek, proto jsme do Kuřimi odjížděli s obavami a hlavně bez možnosti střídání. Čavajský se stáhnul na beka, Habáň se bořil v útoku a poměrně úspěšně !!!
1. poločas byl v režii domácích, zlobil nás hlavně domácí kanonýr Procházka, kterého jsme zastavovali s vypětím všech sil. Asi v 10. minutě jsme inkasovali, po rohovém kopu se prosadil hlavou právě Procházka - 1:0. My jsme odpověděli pouze střelami z dálky (2x Šrámek a 1x Chlup), brankář je však bez problémů kryl. V závěru poločasu nás podržel Dan, takže do kabin jsme šli za přijatelného stavu - 1:0.
Pokyny v kabině zněly jasně - nebát se jít do zakončení, přidat důraz, hru v obraně zjednodušit a pokud nepřijde do 10 minut branka - vysuneme na hrot Čavajského !!!
Za druhý poločas si naši hráči zaslouží obrovskou pochvalu, Kuřim jsme přehrávali nejen nasazením, ale i fotbalově. Po kombinaci Chlup - Šrámek se trefil přesně k tyči druhý jmenovaný - 1:1. Za chvíli se překrásně uvolnil Čavajský a jeho bomba skončila na tyči. Kuřim odpověděla vzápětí. Překrásná střela kuřimského záložníka skončila v šibenici - 2:1.
Ani poté jsme nesložili zbraně a rvali jsme se o vyrovnání. Pěkný průnik Suvday zlikvidoval kuřimský brankář, trestňák Šrámka prosvištěl kolem šibenice. Ve 42. minutě jsme se dočkali, svůj pěkný individuální průnik zakončil střelou k tyči Chlup - 2:2.
V závěru jsme ubránili sérii kuřimských rohových kopů a z půdy favorita si odvážíme cenný bod. Pochvalu si zaslouží všichni hráči od Nevřivého v brance až po Habáně v útoku.