13.kolo 1.SC Znojmo - Baník A 2:0

24.10.2010 09:42

Sestava: Prečan - Havel. Davídek, Matouš - Kotačka, Maša, Zavřel, Bareš - Šauer, Rozsiczka.

Uběhly tři minuty a udály se dvě věci. Nejdříve se Rozsiczka svým důrazem probyl až do malého vápna, pálí, střela nemá razanci a gólman stačí reagovat. Hned z protiútoku pro změnu vysílají petelici domácí. Prečan vytahuje jeden ze svých zázračných zákroků a střelu vyráží na roh. Jakoby tyto dva momenty předznamenaly, co se bude v následujících minutách odehrávat. Nasazení, velké tempo, kombinačně se spoustou šancí, prostě divák se nebude nudit. A taky že jo. Od prvních minut vzruch, hrálo se nahoru, dolů. A světe div se, více sil měli naši a v závěru úplně vymazali domácí a ti jen zmateně pobíhali po place a byli rádi, že dvoubrankové vedení uhájili. Musím ale podotknout, že Baník mu to umožnil měrou vrchovatou svou impotentní střelbou a proměňování i těch nejvyloženějších šancí. Zvláště ve 2.poločase. Ale popořádku. Po dvou rychlých akcí z úvodu zkouší Baník pozornost brankáře střelami v 8. min. Šauerem a v 9.min. Rozsiczkem.  Oba jsou neúspěšní. Ovšem v 15.min. je všechno jinak. Naši ztrácí míč na polovině domácích, přichází smrtící brejk, Prečanovi nezbývá, než vyběhnout, útočník Znojma mu dělá kličku a do prázdné branky - 1:0. Po sympatickém začátku z naší strany, kdy jsme byli, dá se říct, o něco lepší, než soupeř, pořádná bomba mezi rohy. A ve 20.min. je to už o dvě branky. Tato branka mi silně připomíná jeden z gólů, který jsme inkasovali předminulé kolo v Bohunicích. Rychlý útok na který obrana reaguje se zpožděním, křížná přihrávka přes celé naše vápno a rozběhnutý domácí forvard přímo z voleje petelicí nedává Prečanovi šanci - 2:0.Ve 26.min. jsme si mohli gól zakřičet i my. Rozsiczka se slalomem dostal až na místo penalty, odtud vystřelil, míč je pádem brankáře ztlumen, ovšem dál pokračuje v cestě mezi tři tyče. Gólman se vymrští a snad 10cm před brankovou čárou stačí konečky prstů balon vyhodit do pole. To byla ale šance!! Ve 30.mi. nastává zajímavá situace. Rozsiczka bojuje v malém vápně o míč s obráncem a brankářem. Odražený míč se kutálí za brankovou čáru a ležící domácí borec, aby zabránil rohu, dá před mířč ruku. Evidentní pokutový kop. Sudí nic. A ve 43.min. můžeme inkasovat znovu. Jsme svědky akce, která kopíruje tu z 20.minuty. Rychlý brejk prudký centr přes vápno, tentokrát však znojemští nestřílí, ale jeden z nich se rybičkou vrhá do centru a balon jen těsně míjí naší svatyni.

Do 2.půlky nastupujeme se dvěma změnami. Odešel Matouš a Bareš, na plac vbíhají dvě naše naděje, Kožíšek A. a Šrajtl. Kdo si myslí, že budou naši inkasovat odevzdaně dál, jako v Brně, strašně se mýlí. Prakticky od prvních minut jsme se usadili na půlce soupeře a nenechali se z ní vypudit až do konce zápasu. Ale to proměňování šancí. Hrůza. Pro Baník to bude snad noční můra. Ve 48.min. dostává pas do běhu Šauer, utíká obraně,ale v poslední moment si pokopl míč dál od své nohy a vyběhnuvší gólman mu stačí balon sebrat. Další gólovka probíhá v 52.min. Tentokrát v réžii Kotačky. Z hranice velkého vápna se snaží vystřelit, střela je mu sražena a pomalým lobem se snáší do už opuštěné branky. Všichni vidí gól, míč však končí na horní síti. Všechno vrháme do útoku, nic jiného nám nezbývá. Zapomínáme ale na zadní vrátka a v 57.min. hlavička znojemských putuje těsně nad. Naše naha o vstřelení branky je enormní. V 58.min. je sražen ve vápně Kantor, sudí posoudil jinak, než si fanoušek Baníku přál. Roztahuje ruce, nic se nestalo. V 59.min. po střele Šauera je brankář už překonaný, míč putuje jen o pár centimetrů vedle tyče. V 60.min. se ukazuje náš dorostenec Šrajtl. Kličkou se ovolňuje na hranici velkého vápna, pálí, gólman jen konečky prstů vytahuje tutovku nad. Naše převaha je v některých momentech až drtivá. Znojmo úplně vyklidilo pole a umožnilo nám tak to, co perfektně umíme. Kombinační hru. Ale branku ne a ne vstřelit. Domácí jsou z našeho tlaku totálně zaskočeni. Zmateně pobíhají po hřišti a když se dostanou na naší půlku, tak pouze dlouhými nákopy. Nezaujatý se až diví jak, a hlavně z čeho, vlastně domácí vstřelili ty dvě branky. Děj na hřišti ukazoval, jakoby jsme vedli my a ne znojemští. Já můžu akorát suše konstatovat, že kdybychom takhle hráli v Ráječku a ve Velké n. Veličkou, určitě bychom si vezli odtud 6 bodů a ne dvě prohry.