10.kolo Baník A - Miroslav A 3:1

11.10.2009 18:19

Proti papírovému favoritu zápasu nastoupil Baník v této sestavě: Prečan - Cenek, Vespalec, Davídek, Čapka - Souček, Kameník, Horký, Langer - Zavřel, Rozsiczka /branky: Zavřel 1x, Kameník 1x, Horký 1x

Začátek byl z obou stran vyrovnaný, obě mužstva se sice snažila o útoky, ale jbyly pouze platonické, nególové. V 10.min. se pokoušíme o změnu rytmu hry nejdříve my. Po faulu ve vyložené šanci na Zavřela Rozsiczka pálí z trestňáku těsně nad. Ovšem, co je potěšující, že k překvapení všech držíme se soupeřem tempo a jsme vyrovnaným týmem. Ve 20.min. spalujeme šanci, nad kterou se tají dech. Po dlouhém výkopu Prečana na polovinu soupeře odskakuje míč po kluzké trávě na Rozsiczku, ten okamžitě posílá do brejku Zavřela, jeho sólo končí sice v síti, ale boční. Suprovka jak vystřižená. Ovšem ve 27.min. si vše Zavřel vynahrazuje. Padá gól, jak z učebnice fotbalu. Rychlý útok, přihrávka od Langera na pravé křídlo dorostencovi Součkovi , následuje milimetrová přihrávka na volného Zavřela ve vápně. A hráčovi jeho kvalit už není problém aby zavěsil - 1:0. Nestačí však ani utichnout oslavné chorály a přichází pořádný šok. Prakticky po rozehrání z kruhu pokračuje protiútok hostů a zcela osamocený borec přehazuje vyběhnuvšího Prečana - 1:1. Tato infarktovka nás nezabila, ale naopak nastartovala k další aktivitě. V 35.min. je stržen v malém vápně Rozsiczka a z následné penalty se mistr Kameník nemýlí - 2:1. Miroslav neskládá zbraně. Dvakrát za sebou mají výhodu trestného kopu v blízkosti Prečana, ale bohudík, jednou nastřelují zeď a podruhé prudký projektil míří těsně nad břevno.

Na začátku 2.půle nás přivedl Baník do mrtvicového stavu. V 51.min. prchají dva osamocení útočníci na chudáka Prečana, ale zradila je koncovka. Uf!!!! To jsme si oddychli. A pak přichází zlatý okamžik zápasu. Protagonisté této parády jsou Roziczka a hlavně Horký. To, co předvedli v 52.min., byla prostě fotbalová lahůdka. Prvně jmenovaný posílá balon na volného Horkého.Zdá se, že mu nic jiného nezbývá, než vystřelit, neboť je tísněn dotírajícím obráncem. Náš borec však udělá něco, co nikdo nečeká. Ani domácí, ani hostující fanoušek. S chladnou hlavou a na pětníku dělá kličku do protipohybu, zbavuje se poslední překážky a mistrovsky zavěšuje - 3:1. Srdíčko pookřálo. A akce pohladila. Pak nás Miroslav na několik minut zamkla na naší polovině a vrcholem jejího snažení byla tutovka v 67.min. Prečan byl na místě a zasloužil si za bravůrní zákrok potlesk na otevřené scéně. Nakonec se nám podařilo se sevřených kleští dostat. V 65.min. má gólovku Rozsiczka. Bomba mířící do brány je zblokována. A jsme na koni. Nemusíme tvořit, stačí udržovat stav. Hosté hrají v křeči a to nám vyhovuje. Takticky v 80. a 89. min. střídáme. Odchází Langer a autor pohádkové branky Horký, přicházejí Čech a Kožíšek. Za zaznamenání stojí už jenom v poslední minutě zavřelova hlavička těsně nad a to, že sudí nastavil 3 minuty. Kluci si vítězství zcela zasloužili a napravili trapnou a tragickou hru z minulého kola. Nedá mi to ale, abych se zmínil o dvou faktorech, které měly absolutní vliv na vývoj utkání. Perfektní výkon obrany, kde hrál prim Cenek a přítomnost špílmachra Kameníka. Klobouk dolů, před oběma.