10.kolo Baník Zbýšov - Ivančice B 1:1

15.10.2017 13:26

Hned od začátku se nám smůla lepila na paty. Protože Prečan byl pracovně v zahraničí, musel ho nahradit brankář č. 2 Kubín. Ten však byl také pracovně zaneprázdněn a dostavil se značným zpožděním. Proto nastala varianta č. 3 a do naší svatyně se musel postavit obránce Radek Procházka. Ta druhá jobovka byla, že nemohla nastoupit hned šestice našich kluků (Vespalec, Kozel, Rozsiczka, Prečan, Nekuža, Navrátil). Vyloučení, zranění, práce atd. Takže k sestavě: Procházka (2.půle Kubín) - Chlup, Kotačka, Barvíř, Záděra - Matějka, Schmid, Šauer, Suvdaa - Šrajtl, Elisseev. Náhradníci: Eliáš, Vališ, Kubín. Branka: Elisseev 1x,

A byl to zápas řadící se do kategorie nepovedených, no prostě, zápas blbec. Hned v 1.min. vyzkoušel pozornost našeho Procházky útočník z Ivančic. Balon olízl tyč. Ovšem my kontrujeme vzápětí. Záděra vyslal bombu z trestného kopu, gólman jeho jedovku fantastickým zákrokem vyrazil. Jinak se hrá v tempu, i když nepřesně. V 16.min. poslal krásnou navštívenku Elisseev. Brankář ji ještě hezčím zákrokem vykryl. A ve 23.min. se radujeme. Marek Schmid našel nádhernou uličkou rozběhnutého Elisseeva. Maxim si dovolil udělat gólmanovi kličku a do otevřené brány nekompromisně - 1:0. Ve 26.min. kopeme roh. Hlavičkující Barvíř ho posadil na horní síť. Ale dlouho jsme se z vedení neradovali. Přesně za deset minut, tedy ve 33.min. nastal v našem pokutovém území závar. Po střele -  nestřele se balon dokutálel za naší brankovou čáru -1:1. Do kabin však mohli jít ve 45.min. veseleji hosté. Jejich borec spaluje 100% loženku, když hlavičkuje z pěti metrů do náruče Radka Procházky.

Jak jsem už uvedl na začátku, do 2.půlky nastoupil do brány Kubín, odešel Suvdaa. Procházka zaujal své obvyklé místo, tedy v obraně. Ale naši jsou k nepoznání. Kupí jednu chybu za druhou. Vůbec se nám nedaří založit kloudnou akci, vše je dílem náhody. V 52.min. vyslaly Ivančice raketový projektil, Kubín ho kočičím skokem sráží na roh. Zápas se z naší strany začíná podobat tomu zápasu v Moutnicích (prohra 0:3). V 60.min. trenér střídá podruhé. Poslal do boje Vališe z placu odešel Barvíř. V 69.min. jsme konečně založili jakous takous akci. Maxim Elisseev opět dostal pas do brejku za záda obrany. A najednou je v sólu sám na brankáře. Jenže místo střely chtěl udělat znovu kličku, dostal se však do úhlu a vracející se soupeř mu následnou dělovku zlikvidoval pádem do dráhy střely. Pak ještě hlavičkuje Šrajtl a to je tak vše. Do konce utkání se hraje daleko od bránek a ani jedno mužstvo (zvláště to naše) nenašlo skulinku, kudy by rozvlnilo síť. Hlavní arbitr pak nastavil 2 minuty a závěrečným hvizdem ukončil zápas i naše trápení a beznaděj.