11.kolo Baník B - FC Kuřim A 4:4

14.04.2009 14:44

přípravka Baník Zbýšov B - přípravka FC Kuřim A 4:4 (1:1)
/branky: Chlup 2x, Šrámek, Břoušek - Procházka 3x, Dobiáš

Ke svému úvodnímu utkání jarní části jsme nastoupili proti jednomu z nejtěžších soupeřů přípravce Kuřimi. Obavy jsme měli zejména z toho, že pro nás to byl vůbec první zápas na "velkém" hřišti po zimní přestávce, Kuřim odehrála hned 5 přípravných utkání proti silným soupeřům. Nutno říct, že na některých našich hráčích byl tento handicap znát.
Od úvodních minut byl k vidění na tuto věkovou kategorii velice kvalitní fotbal. Hosté z Kuřimi byli o něco fotbalovější a techničtější, my jsme tomu čelili nasazením a důrazem. Do vedení nás poslal z trestného kopu Šrámek, hosté vyrovnali svým kanonýrem Procházkou střelou pod břevno. Do kabin se šlo za stavu 1:1.
Druhý poločas přinesl trenérům obou mužstev několik infarktových stavů. Opět jsme šli do vedení, po nahrávce Šrámka zakončil s přehledem samostatný nájezd Chlup, za chvíli se prosadil po rohovém kopu Šrámka pohotovou střelou Břoušek, vedli jsme 3:1. Další příležitosti zahodil Břoušek a Chlup. Kuřimští odpověděli po rohovém kopu, kdy jsme nechali trestuhodně volného Procházky, jeho hlavička znamenala snížení na 3:2. Za chvíli se k sólu odhodlal hostující Dobiáš, naše obrana pouze přihlížela a ani Baňa v brance neměl čisté svědomí - 3:3. Do konce utkání scházely 3 minuty, když se uvolnil Chlup a jeho tečovaná střela skončila za zády kuřimského golmna - 4:3. V nervózním závěru jsme odvrátili míč pouze na roh a z něj znovu hlavičkující Procházka rozhodl o dělbě bodů.
Ke 3 bodům nám scházelo jen pár vteřin, ale je nutno objektivně říct, že remíza proti výbornému soupeři je zasloužená.
Pochvalu si zaslouží Šrámek, Chlup a Foral. Naopak se nedařilo Čechové, Fojtíkovi ani Suvdaaovi.