12.kolo Baník A - Kuřim A 2:0

18.10.2010 10:02

Už za podzimního počasí a s odhodláním odčinit blamáž z minulého kola (prohra v Bohunicích 1:6) nastoupili muži áčka proti snaživému soupeři z Kuřimi v této sestavě: Prečan - Havel Jan, Davídek, Matouš, Skokan - Zavřel, Maša, Kotačka, Bareš - Šauer, Rozsiczka. Branky: Matouš 1x, Rozsiczka 1x. A to, že jsme po už zmíňované katastrofě z minulého kola, fotbal hrát nezapoměli, jsme ukázali na předvedeném výkonu. Už to byl zase ten Baníček se spolehlivou obranou, jistotou jménem Prečan, ale hlavně, dařila se souhra mezi zálohou a útokem. A to by v tom byl čert, aby takoví zkušení borci, jako jsou Rozsiczka a Matouš, toho gólově nevyužili. Ve 4.min. Kotačka svou hlavičkou z malého vápna jen těsně míjí levý vingl kuřimské svatyně. Ovšem v 11.min. nám ztuhla krev v žilách. Po rychlém brejku hostů se ocitá jejich forvard sám ve vápně, následuje střela a... fanda ztuhl a pak si zhluboka oddechl. Do nastálého ticha zazvonila tyč. Kluky to však nerozhodilo a za další minutu, tedy v minutě 12., je už veselo. Po ruce hostů, asi 10metrů před vápnem, si staví k exekuci míč Zavřel. Romanův nadýchaný centr do vápna našel hlavu Matouše, balon je ním mírně nadzvednut a krásně zaplachtí k levé tyči - 1:0 . Brankář neměl šanci. Konečně Honza protrhl smůlu, která ho provázela už několik zápasů a skóroval. Po brance se hraje oboustraně pěkná kopaná, ale mírná převaha je na našich kopačkách. Hlavně v aktivitě a kombinaci soupeře převyšujeme. Ve 20.min. se můžeme radovat podruhé. Probíhá akce, při níž Šauer utíká obraně a centr, který se podobá tomu centru gólovému, nachází volného Rozsiczku. Radkovi ke skórování chybí pověstné milimetry a brankář je na místě včas. Tempo nepolevuje až do konce poločasu, ale už nic podstatného nestálo za zaznamenání.

Druhý poločas můžeme rozdělit na dvě rozdílné poloviny. V té první pokračujeme v líbívém fotbalu, v té druhé, asi pod dojmem dvoubrankového vedení, jsme vyklidili území a hrála se holomajzna. Na soupeře jsme vlétli jako vlci a ve 47.min. jsou ruce nahoře podruhé. A opět u toho byl Zavřel. Famózně nachází rozběhnutého Rozsiczku a Radek se rázem ocitá, po krátkem sprintu, před malým vápnem a tam, s klidem Angličana, přízemní střelou k levé tyči zvýšuje skóre - 2:0. Romanovi Zavřelovi patří pochvala za myšlenku, Rozsiczkovi za pohotovost a chladnou hlavu, kterou zachoval. Opět se ukázalo, jak tito dva jsou pro Baník zatím nepostradatelní. Pak přichází z rychlého protiútoku druhá tutovka hostí, ještě větší té první. Po rychlém brejku už překonaného Prečana zachraňuje podruhé tyč. Nepolevujeme však v tlaku a zhruba do poloviny druhé půle jsme na koni my a druhé housle hraje Kuřim. V 62.min. hosté, pod dojmemem ofsajdové pozice, zapoměli za sebou Rozsiczku. Radek po pravé straně utíká sám na bránu, je však vytlačen do ostrého úhlu a následující prudký míč končí na boční síti. No a následuje už zmíňovaný konec fotbalu. Naše útoky se otupily, hra se rozdrobila na osobní souboje. Víc bylo vidět úsílí a snahu, než pěkné kombinace. V 75.min. střídá Kožíšek Adam Bareše. Podotýkám, že oba mají v nohách předzápas v dresu dorostu. Z letargie obě mužstva neprobudila ani 81.min., kdy kuřimští z hranice velkého vápna nebezpečně pálí. To však nevědí, že v brance Baníku stojí Prečan. Super zákrokem vytahuje bombu mířící k lévé tyči na roh. Baník pak dvakrát střídá. Odchází Šauer a Kotačka, místo nich vbíhají na plac Šrajtl a Koza David. Zápas končí a fanoušci májí opět dobrý pocit z pěkného fotbalu.