12.kolo Baník A - Kuřim A 2:0

17.04.2010 21:26

Baník Zbýšov - FC Kuřim 2:0 (2:0)
Branky: Suvdaa 1x, Chlup 1x

Po drtivém vítězství 8:0 nad oslabeným lídrem tabulky z Tišnova nás čekal, opět na domácím hřišti a netradičně v pátek, mnohem těžší soupeř, druhé mužstvo tabulky - FC Kuřim. Kuřimští jsou naším tradičním soupeřem již třetí sezonu a dá se říct, že se potkala dvě nejkvalitnější mužstva ročníku 2000 na okrese Brno - venkov !!!
Základní sestava byla beze změny, ovšem s lavičkou to bylo podstatně horší. Opět nedorazil "nezvěstný" Habáň, pro kázeňské problémy ve škole má opět zákaz Čavajský.
První poločas jsme začali se silným větrem v zádech. Soupeře jsme přehrávali kombinační hrou ve středu pole a po větru jsme se pokoušeli o střelbu. Hosté hrozili spíše individuálními průniky v podání nebezpečné dvojice Procházka - Trtílek. V 9. minutě byl faulován před pokutovým územím Suvdaa. K trestnému kopu se postavil Šrámek, jeho dělovku hostující brankář neudržel a Suvdaa byl na správném místě - 1:0. V 18. minutě jsme již vedli 2:0, když se pěknou střelou pod břevno prosadil Chlup. K vidění byl velice dobrý fotbal, na čemž měly zásluhu obě mužstva. Kuřim však na rozdíl od nás disponovala mnohem početnější a kvalitnější "lavičkou", proto bylo jasné, že ve druhém poločase nás nečeká nic lehkého.
Do druhého poločasu nastoupila s větrem v zádech Kuřim. Dostali jsme se okamžitě pod tlak, ale naše obrana v čele s vynikající Čechovou pracovala spolehlivě a kuřimské jsme nepustili prakticky do jediné šance. Několik tvrdých střel zdálky zlikvidoval bez problému Baňa. My už jsme se do zakončení také nedostali, z části vinou úbytku fyzických sil, z části díky výbornému stoperovi hostí Morkusovi.
Utkání tedy skončilo naším cenným vítězstvím 2:0. Pochvalu si tentokrát zaslouží všichni, v první půli za velice dobrý výkon, v druhé půli za nesmírnou bojovnost.
V příštím kole nás čeká derby na Zastávce, tedy soupeř, který disponuje hráči o rok staršími. Přesto věříme v první vítězství venku !!!