12.kolo Baník A - Veverská Bitýška A 4:3

26.10.2009 09:03

sestava: Prečan - Čapka, Cenek, Davídek, Skokan - Kožíšek, Kameník, Langer, Šauer - Zavřel, Rozsiczka /branky: Rozsiczka 3x, Šauer 1x

Za velmi pěkného podzimního počasí jsme byli svědky utkání dvou rozdílných poločsů. V tom prvním jsme dominovali my, druhý patřil hostům. Ti se vrhli hned od prvních minut do útoku, ale pak jim došel plyn a šance ve 3.min. byla na dlouhou dobu jediná, která stála za zaznamenání. Zato Baník po tutovce, kterou bravůrně zlikvidoval tentokrát perfektně Prečan, se oklepal, nakopl motor a hned ho bylo plno. To, co předvádělo kvatrteto Kameník, Šauer, Rozsiczka, Zavřel, to se hned tak nevidí. Jednoznačně patřil tento vydařený poločas jim. V 7.min. kopeme roh. Kameník lišácky místo vysokého centru zvolil přímou střelu, překvapenému branká vypadává míč z rukou a pohotový Rozsiczka doklepává - 1:0. Neuběhla ani minuta a skóre se opět mění. V 8.min. dostává po pravé straně pas do běhu Rozsiczka podél vyběhnuvšího gólmana - 2:0. Začátek jak z říše pohádek. Zpět do reality nás ale dostala 17.min. Po rohu obrana pozdě reaguje a bítešský borec bombou přímo z první nedává Prečanovi šanci - 2:1. Je vidět, že branka s námi pořadně zamávala. Trvalo, bohudík, pouze pár minut a motor se znovu rozběhl. Ve 20.min. kožíškův pokus ještě nemá gólové parametry, ale ve 27.min. je už veseleji. Zavřel nabízí  pas Šauerovi, ten hozenou rukavici přijímá, vřítí se do vápna a je to - 3:1. Pak během 2minut spalovač šancí Zavřel zahazuje dvě super tutovky. U obou byl asistentem vynikající Rozsiczka. Ve 35.min. krásně střílí Šauer těsně nad. Pak se ve 40.min. vyznamenává Prečan. Skákavou a velmi nebezpečnou střelu uklízí na roh. Ve 44.min. utíká opět rychlonohý Šauer. Bitýšce nezbývá nic jiného, než zatahmout za brzdu a v nouzi zahrává na roh. No a z následného rohu padá branka hodná profesionála. Kope ho Šauer. Podívá se a vidí, že na zadní tyči je Rozsiczka. Na milimetr přesně mu posazuje padajícím listem míč na hlavu a Rozsiczka dává branku ne k tyči, ne pod břevno, ale do země před brankáře a balon koníčkem putuje bezpečně tam, kde si ho všichni přejeme. Do sítě - 4:1.

II.poločas začali hosté opět šancí, ale Prečan střelu z vápna vytahuje nad. To však nikdo netuší, jaké krušné chvíle nám naše ekipa připraví. V 50.min. probíhá super útok. Kameník se zbavuje zbytku obrany vidí ve vápně volného Rozsiczku, jeho bomba přímo z první, těsně nad. Sice máme navrch, ale akce už nejsou tak kombinačně promyšlené a co je hlavní, dál zahazujeme jednu šanci za druhou. Soupeř si toho všimnul a trestá. V 55.min. padá gól, vlastní, ale za naši pasivitu zasloužený - 4:2. V 59.min. Davídek reflexivním a obětavým zákrokem likviduje samostaný únik hostů a vykopává balon směřijící už mezi tři tyče. V 62.min.následuje naše první střídání. Odchází Skoka, místo něho jde čech. A přichází náš, už zmiňovaný, útlum. Hra padá do průměru, nedaří se kombinace, není se na co dívat. Bitýška kope během 3 minut 3 rohy, což se jí nepovedlo za celý první poločas. V 71.min. má suprovku náš největší spalovač Zavřel. Profesorsky vystihl špatný odkop a sám, nikým neohrožován sprintuje do vápna, brankář mu střelu likviduje. V 72.min. nás Prečan zachraňuje od pohromy. Hlavičku z bezprostřední blízkosti bravůrně vyráží nad. V 75.min. střídá Kameníka Horký, ale my hrajeme stále zakřiknutě a ne a ne se tohoto problému zbavit. To, co bylo v 1.poločase naší největší zbraní, nám totálně chybí. Kombinace, soustavný tlak, neustálé atakování obrany. V 85.min. spaluje další tutovku, kdo jiný, než Zavřel. Na malém vápně chce přelstít brankáře technickou střelou, jemně míč posílá vedle něho, ale ten mu jeho chytrovku likviduje. V 87.min. pálí Rozsiczka nad a každý se už vidí v kabinách. Jenže, pánové, utkání končí až sudí zapíská. Tato nesoustředěnost se nám nevyplácí a inkasujeme v 90.min. potřetí - 4:3.