12.kolo Baník Zbýšov - Střelice 3:2

29.10.2017 12:21

Sestava: Prečan - Záděra, Kotačka, Procházka, Navrátil - Šauer, Matějka, Schmid, Nekuža - Rozsiczka, Elisseev. Náhradníci: Kozel Šrajtl, Suvdaa, Kubín, Vališ, Chlup. Branky: Nekuža 2x, Šauer 1x.

S nevídaným počtem 17 hráčů (a to ještě chyběl Barvíř a Eliáš) nastoupil Baník, za velice nevlídného počasí (vítr, déšť, zima), k poslednímu zápasu podzimu 2017 na domácí půdě. A úvod byl katastrofální. Hned ve 2.min. se ujímá soupeř vedení. Náš obránce udělal na půlce kiks, následuje rychlý brejk. Padající list putuje do šestnáctky. Tam ho náš borec pouze hlavou tečuje, ale tak nešťastně, že padá přímo na kopačky úplně volného útočníka. A ten pohodlně - 0:1.Byl to pořádný šok. A mohlo být hůř. V 7.min. probíhá ta samá akce. Jenže tentokrát při nás stálo štěstí. Tečovaný balon dostal protihráč na dlouhou nohu a byl z toho pouze odkop. Výkon našich silně připomíná výkon v závěrečných minutách v Blučině. Nepřesnost přihrávek způsobuje, že se jen těžko dostáváme na dostřel. A když se dostaneme k velkému čtverci, rychle míč ztrácíme. Holomajzna Baníku pokračuje dál. Po rychle obdržené brance padla na kluky deka. Ve 20.min. mají hosté obrovskou šanci skórovat. Jejich útočník vyslal přízemní bombu, cestu do brány mu zatarasil vracející se Kotačka. Naši se probudili až ve 30.min. V ní máme obrovskou možnost vyrovnat. Rozsiczka se probil obranou milimetrově nahrál rozběhnutému Matějkovi a Pavel minul prázdnotou zívající svatyni no, alespoň o dva metry. Upozorňuji, že to byla první střela na bránu v prvních pětačtyřiceti minutách. Soupeř je však na koňovi a vše se mu daří. Tady se však musím našich zastat. Ono se to těžko hraje, když prohráváte už od druhé minuty. Že náš výkon je tristní ilustruje fakt, že kopeme roh až ve 33.min.

Do druhé půlky nastoupil Šrajtl místo Navrátila. A děly se věci. Znovu inkasujeme hned zpočátku. V 51.min. do naší rozhozené obrany vnikl borec a sám zakončuje sólo - 0:2. Hrstka domácích oněměla hrůzou. A v 53.min. fanouškům opět zatrnulo. V malém vápně se ocitají tři útočníci proti jednomu našemu bekovi. Ještě štěstí, že máme v bráně Prečana. Pepa natřikrát vyráží z 5 metrů supertutovku hostů. Po těchto infarktových momentech nastává totální obrat. Kluky nejen druhá branka nepoložilo, ale ba naopak. Pořádně se naštvali a začali hrát. Najednou je jich plno a stále více a více se dostávají za půlku. Už to není ustrašená hra. Ale až v 57.min. je jim dovoleno se radovat. Vzpomněli si, že taky umí hrát a už poněkolikáté založili pohlednou akci. Rozsiczka nahrál milimetrově Šauerovi, Ivoš potáhl balon po vápně, vystřelil a světe div se, rozvlnil síť - 1:2. A tak, jak jsme vyklidili pole ve druhé půlce v Blučině, tak odešly Střelice během druhé pětačtyřicitky u nás. Jakoby přišel na hřiště jiný Baník. Úplně jsme ovládli hru. V 69.min. se náš zlepšený výkon potvrdil. Proběhla nádherná rychlá a kombinační akce. Míče se zmocnil Kotačka, nahrál přesně do nohy Nekužovi a Marek se nemýlí - 2:2.  V 74.min. zahazujeme další šanci. Šauer byl osamocený před gólmanem, trefuje mu pouze rukavice. Závěr patří zcela nám. Nejlepší hráč 2.poločasu, Šauer, utekl z půlky defenzívě Střelic. Dostal se do brejku, a obráncům nezbývalo nic jináho, než ho asi 5 metrů před vápnem zfaulovat. Nařízený trestňák nádherně kopl Nekuža a stalo se nemožné. Baník otočil zápas z 0:2 na své vítězstv - 3:2. Pak došlo ještě ke dvěma střídání (Kozel za Šauera a Suvdaa za Nekužu), ale to se už na výsledku nic nezměnilo. Po dlouhém čase na čekání na výhru, odcházela hrstka fandů ze stadionu spokojena.