12.kolo Deblín - Baník B 4:0

26.10.2009 13:23

sestava: Škula D. - Matějka, Hruška, Fejta, Jašek - Záruba, Schmid, Škula J., Liška - Nešpor, Minář.

Baník začal špatně. Hned ve 4.min. inkasuje. Po rohu stačí obrana střelu ještě odvrátit, ale na další, asi z 20 metrů, na tu je už krátká. Míč po odkopu se snáší před vápno a deblínský borec bez přípravy a z první ho nádherně trefuje k pravé tyči do vinglu - 1:0. Byla to bomba, která se povede tak jednou za život. V 8.min. mohlo být vyrovnáno. Záruba využívá nepozornosti obrany, milimetrově dává na Fejtu, ten z místa penalty do rukou brankáře. Útočíme dál. V 10.min. spaluje Fejta další tutovku a z následnáho odraženého balonu Škula J. střílí nad. V 19.min. pálí tentýž hráč těsně vedle. Ve 20.min. spalujeme zatím naši největší suprovku. Při závaru v domácím vápně se míč dostává k Fejtovi, bohužel, jeho střele stojí v cestě tyč. Ve 30.min. další 100% šance, ale ta stála za to. Po parádní kombinační akci Schmid - Fejta se dostává 3m stojící před brankářem zcela osamocený Minář přihrávku ne na stříbrném podnose, ale na zlatém, snaží se ho technicky podstřelit, gólman ho mírně tečuje a zády ho zalehává na brankové čáře. V tlaku jsme pak mírně polevili, čehož využívají domácí a jeden z nich se řítí osamocený na brankáře Škulu D. Mírným lobem ho přehazuje, bohudík, i branku. Trošku nám zatrnulo, ale pak se znovu nadechujeme. Výsledkem je však pouze ve 36.min. další nastřelená tyč Minářem. Deblín nikam nespíchá, jenom odkopává balony a spoléhá na rychlé brejky. A znich možná uhodí. Uhodilo v 39.min. Po nákopu do vápna přehazují hlavičkou na šeho gólmana -2:0. Za zmínku stojí ještě ve 44.min. odpuštěná penalta na Fejtu a je tu konec půlky.

Styl hry se v 2.poločase nemění. Útočíme hned od prvních minut, ale postupně, jak se nám nedaří snížit, začínáme zmatkovat, přestává se dařit, jme stále nervóznější a nervóznější. Co je však nejhorší, začali jsme se přizpůsobovat hře domácích. A v nakopávání a rychlých brejcích jsou deblínští k nepřekonání. Přichází však naděje v podobě fejtovy tutovky. S chutí hrající Fejta vybojovává v 63.min.míč na soupeřově vápně, přesně na Schmida a Schmid náhle stojí 1m před gólmanem. Ten mu jemnou polostřelu vykrývá. Ale abychom nezapoměli i na domácí. V 65.min. utíká po levém křídle jejich útočník a z těžkého úhlu pálí vedle. S přibývajícími minutami úroveň zápasu klesá, protože hrajeme v křeči přestali jsme kombinovat, ale i tak chceme vstřelit alespoň kontaktní gól. Když už se zdá, že se to povede, branka vstřelená v 67.min. Fejtou není uznána pro údajný ofsajd. V 75.min. je po nadějích. Po zbytečném faulu rukama už po zapískání jde pod sprchy po druhé žluté Minář. Pak se ještě prezentuje dalekonosným projektilem Jašek, ale to je tak z naší strany vše, na co jsme se zmohli.  V 80.min. je tu definitivum. Po levé straně utíká naší obraně deblínský hráč, z lajny centruje zpět do vápna a zbýšovský bek, ve snaze odvrátit míč na roh, parádním vlastencem zavěšuje -3:0. A tečku za nepovedeným utkáním dala v 89.min. akce, kdy si nerozumí obránci s brankářem a zcela osamocený domácí hráč pohodlně skóruje - 4:0. Prohru si zavinila naše rezerva sama. O tomto hrozivém výsledku rozhodl jednoznačně 1.poločas. V něm jsme na vstřelení gólů měli příležitostí až, až. A byly to šance víc jak stoprocentní. Kdyby se fotbal známkoval jako ve škole, tak za krásu máme 1, ale za efektivitu v zakončování 5 a dvakrát podtrženou.