12.kolo Dolní Loučky - Baník B 3:0

26.10.2008 00:00

muži Dolní Loučky - muži Baník B  3:0 ( komentář převzatý z webu Dolních Louček )

Branky Dolních Louček: Martin Válek 1:0, Martin Válek, 2:0, Radek Vystrčil 3:0

Sestava: Lukáš Šperlín - Jaroslav Brabec, Michal Kroupa, Martin Špicl, Rostislav Beránek - Radek Vystrčil, Martin Plachký, Lukáš Panovský - Miloslav Jašek (Petr Štulpa), Michal Stratil, Martin Válek - další náhradníci - Pavel Jašek, Patrik Křenek, Stanislav Jaroš

neděli, 26. 10. 2008 ve 14,00 hod., sehráli naši muži další mistrovské utkání na domácím trávníku proti reservě týmu Zbýšov. Chtěli jsme za každou cenu odčinit neúspěšný výsledek posledního utkání a tak jsme se do soupeře opřeli.

A začali jsme ve velkém stylu. Již od prvních minut jsme soupeře zatlačili na jejich polovinu a ti se dostávali na dostřel naší branky jen sporadicky. Již ve 2. minutě utkání prošel Martin Plachký přes 3 hráče soupeře po pravé straně, poslal před jejich branku přízemní centr, ale Zbýšovský brankářposlední chvíli padl pod nohy sbíhajícímu Lukáši Panovskému a zachránil tak soupeře od našeho prvního zásahu. V 7. minutě se po dobré kombinaci dostal na dostřel soupeřovi branky Michal Stratil, vyslal jedovatou střelu z velkého vápna, ale tato byla zblokována a skončila v zámezí, následný roh hosté ubránili. V 9. minutě rozběhl naši výbornou akci po pravé straně Jaroslav Brabec, přešel důrazně přes dva protihráče, nacentroval před branku Zbýšova a tam z první akrobaticky zakončoval Martin Plachký, ale jeho pokus bohužel jen o pár centimetrů minul levý horní růžek branky soupeře. V 15. minutě vybojoval míč před brankou soupeře Michal Stratil, ještě šikovně přiťuknul Miloslavu Jaškovi, který křižně tvrdě vypálil, ale i jeho střela skončila jen těsně vedle protilehlé tyče branky Zbýšova. V 16. minutě odvrátil hlavou trestný kop Zbýšova kapitán Martin Špicl, toho se zmocnil Miloslav Jašek, potáhl jej po svojí pravé straně a vyslal tvrdý křižný pas na Martina Válka, brankář soupeře byl sice u míče dřív, ale ten mu vypadl z rukou a toho využil Martin Válek, který do prázdné branky poslal naše mužstvo do vedení – 1:0. Ve 20. minutě se do zakončení dostal Martin Plachký, když jej vysunul Michal Stratil, Martin brankáře hostí zkoušel přehodit, ale ten jeho pokus bravurně v poslední chvíli zlikvidoval. Ve 25. minutě se chopil míče Michal Kroupa, prošel středem hřiště a přihrál do jasné šance Jaroslavu Brabcovi, který byl tvrdě atakován, ale penalta se nepískala. Ve 27. minutě vysunul do šance Michal Stratil Martina Válka, ale ten nezachoval chladnou hlavu a v jasné příležitosti branku soupeře těsně minul. Ve 29. minutě si šikovně zpracoval trestný kop Lukáše Panovského Martin Plachký, ale z pozice malého vápna téměř prázdnou branku Zbýšova přestřelil. Ve 31. minutě se postavil Lukáš Panovský k dalšímu trestnému kopu, který ale bohužel skončil těsně nad soupeřovou brankou. Ve 39. minutě zakombinovali Jaroslav Brabec a Radek Vystrčil, druhý jmenovaný zatáhl míč po pravé straně, zasekl a následně odcentroval, Michal Stratil ale hlavou branku hostů minul. Ve 40. minutě diváci mohli sledovat další krásnou akci, míč rozehrál Miloslav Jašek na Martina Plachkého, který ještě lépe vysunul Lukáše Panovského, ale i ten těsně minul cíl. O minutu později mohlo být zle, hosté prakticky z jediné akce mohli vyrovnat. Zbýšovské křídlo, přešlo přes 4 naše obránce a ze 20-ti metrů vyslalo parádní ránu, kterou zastavilo břevno branky Lukáše Šperlína. Ve 43. minutě zahrával další ze série trestných kopů Lukáš Panovský, tento si v tísni na malém vápně zpracoval Martin Špicl, ale následně branku Zbýšova trestuhodně přestřelil. Do konce poločasu již se nic zajímavého nestalo.

Do druhého poločasu jsme vstoupili hodně pasivně a byli to právě hosté, kdo měl míč více na svých kopačkách. Žádnou zásadní šanci si ale nevytvořili. V 52. minutě zakončoval po centru z pravé strany Michal Stratil, jeho technická střela však jen asi o půl metru minula odkrytou branku soupeřova brankáře. V 55. minutě po trestném kopu Lukáše Panovského ve skrumáži podskočil míč hostující brankář, ale Miloslav Jašek byl v zakončení hodně zbrklý a volil tvrdou ránu místo lehké střely do prázdné branky Zbýšova, bohužel tato skončila vedle. Poté opět hosté hráli a my chybovali, Lukáš Šperlín však závažnější příležitosti hostů řešit nemusel. V 61. minutě se prosmýkl šikovně Martin Plachký mezi obránci hostů tak, jak to umí jenom on a z úhlu tvrdě vypálil, brankář hostů jenom vyrazil a Martin Válek do protipohybu nekompromisně zakončil – 2:0. Poté opět hosté byli aktivnější, ale zároveň nebyli nebezpeční. V 82. minutě zahrával rohový kop z levé strany Michal Stratil, míč tečoval Martin Špicl a poté nekompromisně z malého vápna „pod víko“ zakončil svojí premiérovou brankou Radek Vystrčil – 3:0. Konec utkání již jsme si pohlídali a byť ne zrovna po ideálním výkonu jsme udrželi čisté konto a hlavně vybojovali další 3 důležité body.

Sumasumárum: První půle byla z naší strany myslím velice kvalitní, ale do očí bilo až příliš velké množství našich neproměněných šancí. Celý tým bojoval a soupeře jsme jasně přehrávali. Ve druhé půli jsme bohužel začali hodně a zbytečně chybovat a soupeř začal ovládat střed pole. Naštěstí jsme dokázali další příležitosti proměnit a zaslouženě jsme svoje poslední letošní podzimní domácí vystoupení dovedli do vítězného konce.