11.kolo Šatov - Baník 1:2

19.10.2008 00:00

muži Šatov A - muži Baník A  1:2 /branky: Langer 1x, Rozsiczka 1x

sestava: Prečan - Kantor, Langer, Kameník, Pernica R. - Skokan, Šmíd, Šrámek, Pernica P. - Horký, Rozsiczka

Na pěkném a upraveném trávníku a za ideálního fotbalového počasí začala obě mužstva opatrně a prvních 10 minut se odehrávalo většinou uprostřed hřiště. Kdo však první zahrozil byl Baník. Nejdříve dvěma tvrdými střelami jakoby se zastřeloval, aby v 15.min. udeřil.  Na velké vápno dostává míč Horký, dělá kličku doleva, potahuje ho až k brankové čáře, odtud perfektně centruje na hlavu nabíhajícího Langera a ten bombou pod břevno otevírá skóre - 0:1. Takový začátek jsme si víc jak přáli. Dalších deset munut se podobalo prvním minutám, než padl gól. Děj utkání se odehrával většinou mezi oběma velkými vápny s minimem šancí, ale zato více s osobními souboji, které logicky plodily i množství faulů. Poprvé se domácí osmělili až po půl hodině,ale nevýraznou střelu Prečan bezpečně kryje. Ani v pořadí druhý registrovaný pokus Šatova v 35.min. neměl úspěch. Skákavá, nepříliš tvrdá střela, nemířila mezi tyče. Tyto šance plynuly z náhodných akcí, zato my si začínáme věřit a postupně přebíráme iniciativu. Útoky jsou promyšlenější a nebezpečnější. To však, bohužel, platilo pouze do 43.min. Po špatně odhlavičkovaném míči naší obranou se k němu dostávají domácí, nepovedená střela se odráží k úplně volnému útočníkovi a ten přímo z voleje do protisměru vyběhnuvšího Prečana vyrovnává - 1:1. Škoda, vyrovnání přišlo z jedné jediné povedeného akce šatovských a hned je z toho gól.  Přišel ve špatný čas, protože jsme už měli na vrch a byl to gól prakticky do šatny.

Druhý poločas jsme začali sympaticky, to znamená útočně. Do ofenzívy se pustili i domácí a tak byla k vidění pohledná a rychlá hra. A od těchto chvil se také odvíjí vynikající výkon Rozsiczky. Dalo by se to nazvat, že začíná souboj ne Šatov - Baník, ale šatovský brankář vs. Rozsicza. Jako správný kapitán zatroubil ke zteči a sám se ujímá vedoucí role. Za podpory velice jisté obrany, kde kraluje druhý nejlepší hráč na hřišti Langer, se neúnavně vrhá do nezčetných útoků a svádí nejeden osobní souboj s nesmlouvavou obranou domácích. Šatov je evidentně zaskočen a protože v útočení nepolevujeme, začínají kupit chyby jednu za druhou. V 55.min. ještě nezapršelo, ale pořádně zahřmělo. Nejprve nechává domácí obrana přihrávku od Rozsiczky bez většího povšimnutí zpracovat Kameníkem, ten dělá kličku na velkém vápně a jeho prudkou střelu brankář jen z námahou vyráží na roh. A v 60.minutě stáli při hostech všichni svatí. Po nahrávce od Langera hlavičkuje Rozsiczka do opuštěné branky. A to, co udělal brankář Šatova, to se jen tak nevidí. Stačí ještě docouvat zpět a špičkami prstů vytahuje rozsiczkovu tutovku nad. Výkon je hoden na postavení pomníku zvláště proto, že jeho čarování není konec. Během 5 minut máme další tři vyložené šance a o jedné je třeba se zmínit. Byla koho jiného, než Rozsiczkova. Jako za mlada uniká po pravé straně celé obraně, dělá kličku i brankářovi, ten se mu odvážně, ale čistě vrhá pod nohy a opět špičkama prstů vyráží míč směřující do kasy mimo. Baník domácím fanoušků v tuto dobu ukazuje proč je lídrem tabulky. Jeden útok za druhým se valí na šatovské. V 80.min. napodobuje Šmíd Kameníka. Také on spaluje gólovku, tentokrát hlavičkuje vedle. Aktuálně však visela ve vzduchu otázka. Kdo vyhraje minisouboj ? Rozsiczka nebo gólman domácích ? Odpověď na ni dala 87.min. Protože Šatov ignoroval naší převahu a nevyburcoval se z letargie, následovalo to, co muselo logicky přijít.  Trest v podobě branky. Přes Langera putuje míč na 5 metrů od vápna stojícího Šmída. Šmíd se jedním okem podíval, komu by nahrál. Vidí za obranu nabíhat z pravé strany Rozsiczky. A udělal přesně to, co udělal Horký v Tuřanech. Geniální uličkou našel křížně nabíhajícího už zmiňovaného Rozsiczky a ten nekompromisně zavěšuje - 1:2. Do konce zbývá 120 vteřin a Prečan nám zachraňuje vítězství. Vráhá se k levé tyči a vytahuje zoufalou střelu domácích na roh. I když sudí nastavuje 4 minuty a do závěrečného náporu se zapojuje i brankář, nic to Šatovu není platné a mohou vyvěsit černé prapory. Vítězství jsme si vzít už nenechali. Dobrá nálada panovala i v autobuse na cestě domů. Z bitevního pole a se třemi body nás odvezl bezpečně p. J.Hořínek, za což mu fandové děkují.