13.kolo Baník B - Řeznovice 3:1

07.11.2010 20:35

Po třech nezdařených zápasech za sebou (doma s Dol.Loučkami 1:2, v Ivančicích prohra 0:6 a doma s Troubskem 1:1) složila v minulém kole naše rezerva úspěšný reparát (výhra v Lažánkách 3:1) a fanoušek, který zápas neviděl byl zvědavý, zda ho doma proti Řeznovicím obhájí. Béčko nastoupilo v této sestavě: Škula D. - Čapka, Kožíšek O., Schmid, Matějka - Škula J., Horký, Procházka, Liška - Minář, Fejta. Branky: Procházka 2x, Minář 1x. A kluci oproti minulým trapným zápasům nebyli vůbec k poznání. Už to bylo zase to kvalitní béčko plné nápadů vtipných akcí, šancí a taky pěkných gólů. Od počátku naši borci vlétli na soupeře a ten se nestačil divit. Ve 4.min. máme první šanci, bohužel bez brankového zakončení. Vše si vynahrazujeme ve 13.minutě. Fejta dobíhá zdánlivě ztracený míč ve velkém vápně, je faulován a sudí nařizuje penaltu, kterou Procházka bezpečně proměňuje - 1:0. Naše radost netrvá dlouho. Už ve 14.min., prakticky z rozehrávky, hosté po rychlém brejku rozhodili naši nesoustředěnou obranu a srovnávají na - 1:1. No a to bylo od hostů v prvním poločase vlastně vše, co stálo za pozornost. Naopak Baník obdržená branka neposlala do kolen, jako s Troubskem, a vehementně útočí dál. V 17.min. vytahuje technickou střelu Horkého hostující brankář zázračným zákrokem na roh (mimochodem nejlepší hráč soupeře). Pak se ukazuje opět Minář. Spaluje tutovku, kterou mu na hlavu posadil ideálním centrem Škula J. Ovšem ve 29.min. se už zmíňované duo nemýlí a tentokrát jim spolupráce vychází na 100%. Na začátku je znovu Škula Jakub. Posílá do brejku Mináře a ten bombou pod víko nedává gólmanovi šanci - 2:1. Parádní akce. A takových hezkých momentů předvádí naše béčko přehršle. V 36.min. našel milimetrovou přihrávkou geniálně Horký agilního Mináře, náš borec se rázem ocitá osamocený na malém vápně, tentokrát mu brankář střelu vystihl a suprovku likviduje. Řeznovice pouze brání a Baník je vlastně až do konce půlky nepouští na svou polovinu.

Prvních 10minut druhého poločasu pokračuje v nastoleném tempu, které naše rezerva nastolila. Pak se hra uklidnila, ubylo na fotbalové kráse, hlavně proto, že se Baník přizpůsobil stylu, který produkovaly hosté. Ale máme stále navrch i když akce už nejsou tak plynulé, jako v první části hry. V 60.min. je střídán Horký Hronem. V 72.min. střídáme podruhé. Odchází střelec druhé branky Minář, místo něho vbíhá na plac Hruška. V 75.min. zahrává Fejta trestný kop, technická střela prochází napříč vápnem a zapadá nikým nedotčena za postraní čáru. Na hřišti se odehrávají osobní souboje a béčko si vzpomělo na lepší časy až v 89.min. Zakládá útok, který ladí fotbalovému oku. Liška potáhl míč po křídle až k vápnu, koutkem oka uviděl volného Procházku, adresuje mu přihrávku a Martin rozvlnil síť potřetí - 3:1. A tímto skórem končí utkání.