13.kolo Baník B - Troubsko 5:3

02.11.2009 08:52

Za velmi vlezlého, mlhavého počasí nastoupila naše rezerva bez brankářské jedničky Škuly Davida v této sestavě: Nešpor(jinak hráč z pole) - Matějka, Vespalec, Hruška, Jašek - Kožíšek, Schmid, Škula J., Liška - Fejta, Skokan. A začala ve velkém stylu. Neuběhla ani celá 3.minuta a už se radujeme. Po krásné kombinační akci se v soupeřově vápně  nejlépe orientuje Fejta a podél vyběhnuvšího gólmana do protipohybu, chytře k levé tyči -1:0. Branka i akce hodná mistrů. Ovšem neradujem se dlouho. Ve 4.min. hosté odpověděli rychlým protiútokem a začíná se od začátku - 1:1. To nikdo ještě netuší, jak dlouho se budeme trápit, než dobyjeme troubskou tvrz. Hra byla sice zcela v naši réžii, ale co my spálíme šancí na jeden gól, to je až k neuvěření. Od vyrovnání ve 4.minutě začíná hon na zajíce. Běží 14.min. a my zahazujeme první z loženek. Kožíšek a následně Skokan nadvakrát nemohou přehodit z malého vápna gólmana. Chvilka nepozornosti nás vytrestala. Ve 22.min. Troubsko zvyšuje po dorážce -1:2.  Vývoj utkání nás sice mírně zaskočil, ale nenecháme se rozhodit a dál pokračujeme ve velmi líbívé, kolektivní hře. Hosté nevědí kam dřív skočit. Vyrovnání visí na vlásku. Nejdříve zahrozil hlavičkou Hruška, těsně vedle, pak hostující obrana tísněná Fejtou zahrává v nouzi na roh tak nešťastně, že je z toho málem vlastenec, aby to konečně vyšlo. V 39.min. zahráváme roh, ten putuje do malého vápna na úplně volného Schmida -2:2. Ve 44.min. dostává za druhou žlutou kartu hráč Troubska červenou a jde předčasně pod sprchy. Poločas končí nespravedlivým výsledkem a jde se do kabin.

Druhých 45 min. začínáme opět famózně. Ve 48.min. nám neuznává sudí gól, střídající Šrajtl (za Jaška) pak hlavičkuje do vinglu, branař jen ztěží vytahuje na břevno. Náš tlak je až drtivý. Vše podstatné se odehrává na polovině hostů a ti se dostávají na půlku jen ojediněle. Musí se cítit jak ve mlýnici. V 58.min. sráží nohama gólman v pádu bombu Lišky a balon po odrazu míří nad břevno. V 62.min. odchází Fejta, místo něho naskakuje Kozel. v 66.min. jsme si mysleli, že už konečně přichází definitivní zvrat. Kožíškův vysoký centr z rohu putuje na Schmida, ten přímo z první krásným lobem přehazuje vyběhnuvšího gólmana. Z prázdné branky se ještě snaží odkopnout míč do pole jeden z obránců, ale ten už byl za brankovou čárou - 3:2. Avšak v 70.min., při prakticky prvním útoku Troubska v 2. půli, inkasujeme potřetí. Nákop letí do vápna, tam je závar a neštěstí je hotovo -3:3.  Baník nepodléhá depresi a dál hraje to, co celý zápas. Rychlý a kombinační fotbal plný skvělých momentů a akcí. V 73.min. odchází Kožíšek, přichází Záruba a my se nadechujeme k závěrečnému náporu. V 75.min. tutovka, jak vyšitá. Nejdříve dalekonosnou střelu brankář nohama vyráží, odraz jde na volného Zárubu, pokus ze 3 metrů - vedle. 81. min. rozhodla o osudu utkání a ukončila dlouhé čekání na branku. Liška zatahuje po pravé straně míč až k brankové čáře, zpětnou přihrávkou našel Škulu J., ten asi 2m za vápnem, bez dlouhého váhání, tvrdým projektilem, pod břevno - 4:3. No a závěrečnou tečku za tímto pěkným a na góly bohatým utkání udělalo v 84.min. duo Kozel, Záruba. Prvně jmenovaný milimetrově přesně nachází volného Zárubu a ten předvádí divákům fotbalovou parádu z dílny Messi a spol. Počká si, až brankář vyrazí proti němu a když vidí, že je dostatečně ven ze své svatyně, krásným lobem ho přehazuje a je po ftákách - 5:3. Béčko si tři body po právu zasloužilo, zvláště proto, že hosté nic nepředvedli a obržené branky v naší síti byly pouze dílem náhody. Kluci, díky Vám za pěknou fotbalovou podívánou.