13.kolo Baník B - Vysoké Popovice 4:1

01.11.2008 00:00

muži Baník B - muži Vysoké Popovice  4:1 /branky: Hron 2x, Vlastní 1x, Záruba 1x

K poslednímu podzimnímu mistr. utkání jsme nastoupili na pískovém hřišti, protože hlavní travnatá plocha projde rekonstrukcí.
sestava: Škula D. - Horák /68.min. Hruška J./,Skokan M., Sedlák, Jašek - Škula J., Matějka, Liška, Záruba -Kozel /52.min. Minář/, Hron. Chyběl zraněný Švancara a Svoboda s Hruškou L. /oba v práci/
Utkání začalo pěknou střelou Záruby hned v 1.min. Ale z dalšího průběhu utkání doslova "bolely oči". U hostů,kteří jsou poslední, to příliš nepřekvapilo, ale náš tým si nedokázal pořádně přhrát ani dvakrát za sebou. Do vedení 1:0 nás poslala vlastní branka hostujícího obránce v 18.min. Ani to nás neuklidnilo a pokračovali jsme v tragickém výkonu. Před vyrovnáním nás zachránil výborný  zákrok Škuly Davida, který vyrazil tvrdou střelu asi z 20 m. Ani to nás nevarovalo, a přestože soupeř hrál od 30.min. pouze o deseti /vyloučen Nešpor/, dočkal se vyrovnání v 43.min. To naše obrana se zaujetím sledovala jediného útočníka, jak si zpracoval míč, uvolnil nabíhajícího stopera Procházku a ten sám vyrovnal - 1:1.

O poločase následovala důrazná domluva pro všechny zúčastněné a druhý poločas vypadal úplně jinak. Do hry šel na místo dorostence Kozla trest si odpykavší Minář a v 56.min.po pěkném centru Lišky Kuba Hron hlavou - 2:1. V druhé půli se nám už dařilo lépe přihrávat a vytvářet si brankové možnosti. Ale toto nám umožnil oslabený a už hodně vyčerpaný soupeř. Ten hrozil pouze brejky a po trestném kopu si vytvořil další ojedinělou brankovou příležitost. Rozhodnutí přišlo v poslední desetiminutovce. V 81.min. Škula pěkně do ulice uvolnil Hrona a ten tvrdě - 3:1. V 85.min. opět Škula přihrál - tentokrát vlevo - a tam Záruba pěknou střelou upravil na konečných - 4:1. Tento výsledek znamená zisk pěkných 16 bodů a klidné přezimování někde uprostřed tabulky. Příští sobotu - předehrávka 14.kola - opět na písku přivítáme béčko Ivančic. PŘÍJDI POVZBUDIT, FANDO BANÍKU!!!

(informace a komentář zaslal Miroslav Vespalec st.