13.kolo Jaroslavice - Baník 0:3

02.11.2008 00:00

muži Jaroslavice A - muži Baník A  0:3/branky: Kožíšek 2x, Rozsiczka 1x

sestava: Prečan - Kantor, Pernica R., Vespalec, Pernica P. - Šrámek, Šmíd, Langer, Kožíšek - Horký, Rozsiczka

Domácí budili mírný respekt, protože je zdobil čerstvý skalp v podobě vítězství v Tuřanech.  Proto asi byl ze strany Baníku začátek utkání velmi opatrný. Čekali jsme, co nám jaroslavičtí ukáží a v čem budou nebezpeční. Úpřimně řečeno, moc toho neukázali. Na náznak nějaké šance stran domácích jsme okamžitě odpovídali šancí i my. Důkazem toho byla 11. a pak 13. minuta. Nejprve se do příležitosti dostávají domácí (11.), ale jejich pokus o gól likviduje s přehledem Pernica P., aby se v zápětí na druhé straně ocitnul ve vápně sám Rozsiczka, ale míč ho neposlechl a domácí obrana nebezpečí odvrátila. Jakoby Zbýšov vycítil, že jsou Jaroslavice k nakousnutí, otevřel hru a začal útočit. Ráz zbytku poločasu pak určovala spolupráce zakřanského dua Kožíšek - Šrámek. Zvláště druhý jmenovaný se rozehrál ve velkém stylu a dokud mu síly stačily, tak zásoboval útok nejedněmi tvrdě vybojovanými míči a neúnavně je posílal do vápna, kde na ně nabíhal z druhé vlny Kožíšek. Oba patřili bezesporu k ozdobám 1.poločasu. Ukázkou toho byla 16. minuta. Šrámek vybojoval zdánlivě stracený míč, dvěma kličkami se zbavuje celé obrany, centruje přes vápno nalevo na nabíhajícího Kožíška a ten hlavou otevírá skóre - 0:1. Útočíme dál a vytváříme si další šance. Po autu, od koho jiného než od Šrámka, se zády k brance ocitá Rozsiczka a předvedl fadům vpravdě zázračný kousek. Ač tísněn dvěma beky současně si zpracovává míč na prsou a zadovkou přes hlavu nastřeluje horní část břevna. Akce hodná mistra. Ve 23.min. nás už jako tolikrát zachraňuje od pohromy Prečan. Po brejku domácích odvážným zákrokem maří tutovku osamoceně se řítícího útočníka na jeho svatyni. Ve 27.min. spaluje příležitost Horký. I když je držen za ruku stačí se uvolnit ke střele, ale pruký projektil, který vyslal stačí gólman krýt. Nemohoucnost domácích vstřelit gól názorně ukázala 31.min., když jejich útočníci se sami ocitají v tváři tvář před Prečanem, ale jejich pokus končí vysoko nad. Běží 33.min. a přichází moment, který by mohl ovlivnit další vývoj utkání. Na centr do vápna nabíhá nezadržitelně Langer, v jasné pozici je stržen za dres k zemi a rozhodčí - nic!! Jasná penalta. Na každém jiném by tato křivda zanechala stopy, ne však na našich. Ti na ni odpovídají tím nejlepším způsobem, jakým se odpovědět dá. Druhou brankou. Agilní Šrámek zakládá další z mnoha útoků. Dává krásně do běhu Rozsiczkovi, jeho prudkou křížnou nahrávku brankář domácích míjí a nabíhající Kožíšek nezadržitelně zakončuje na - 0:2.

Začátek II.poločasu se nesl ve znamení nástupu domácích. Chtěli smazat dvougólové manko, proto vrhli všechny síly do útoku. Hra se jim však nedaří, protože narážejí na perfektně hrající baníkovskou obranu. A když už je konečně překonána, tak za ní bezchybně zaskočí Prečan. To se děje v 55.min. Snad po prvním vážném kiksu naší defenzívy se domácí ocitají sami před Prečanem, ten však tutovku sráží na roh. Jaroslavice hrají upachtěně, přihrávky jsou nepřesné a působí chaoticky. Když pak Baník zachraňuje z náhodně vystřeleného míče břevno, domácí definitívně rezignují.  Dokonalé K.O. pak dostávají v 83. min. Po levé straně uniká po křídle Šrámek. Je hrubě faulován asi 2m z levé strany pokutového území. K balonu se staví Horký. Lehký míč míjí všechny hráče stojící uvnitř vápna až k lišácky postavenému Rozsiczkovi a ten neváhá a zakončuje dokonalou pohromu domácích - 0:3.