14.kolo Baník A - Rajhrad A 2:1

04.05.2010 06:48

Další silný soupeř na lopatkách. Baník Zbýšov - RAFK Rajhrad 2:1 (0:0) /branky: Břoušek 1x, Šrámek 1x

K dalšímu mistrovskému utkání jsme nastoupili proti soupeři, kterému jsme měli co vracet. Na podzim jsme s ním venku dvakrát jednoznačně prohráli a to 0:8 a 0:2. Navíc se nám proti Rajhradu nedařilo ani doma, kde jsme jej ještě nikdy nedokázali porazit.
Nastoupili jsme v klasické základní sestavě, tedy i s uzdravenými Šrámkem a Suvdaou. Od začátku jsme byli aktivnější, ale naše kombinace byli většinou pomalé a většinu útoků zastavoval bez problémů rajhradský stoper Rožnovský. Do první velké šance se dostal Šrámek, když obral o míč právě Rožnovského, jeho střelu levačkou však zlikvidoval výborný brankář hostí. Další dvě příležitosti měl Suvdaa, prováhal však pravý moment k zakončení. Rajhrad se dostal do jediné, ale stoprocentní šance, útočník však naštěstí zakončil vedle. Do kabin se šlo tedy za stavu 0:0.
Druhý poločas jsme začali velkým tlakem, ovšem v zakončení jsme se stále trápili. Další dvě možnosti zahodil Suvdaa, hlavička Šrámka šla těsně nad. Jako blesk z čistého nebe přišel rychlý brejk Rajhradu, Ryšánek našel trestuhodně volného Kubička - 0:1 !!! Byla to naše první obdržená branka v jarní části sezony.
Museli jsme udělat změny, ven šel slabě hrající Fojtík, Suvdaa se stáhl do zálohy a po nemoci trápící se Šrámek do útoku. Opět jsme Rajhrad zatlačili a v 39. minutě jsme se konečně dočkali. Pronikajícího Šrámka stáhl za dres rajhradský obránce - penalta !!! K té se postavil nejlepší hráč na hřišti Břoušek a se štěstím vyrovnal - 1:1 !!! Rajhrad v té době již pouze bránil remízu a za půlku se dostal pouze vyjímečně, jeho ojedinělé útoky zastavovali dobře hrající Čechová a Foral.
Rozhodnutí přinesla 47. minuta. Břoušek našel Chlupa, ten přistrčil Šrámkovi a jeho přesná křížná střela skončila u pravé tyče - 2:1 !!! Vzhledem k průběhu můžeme říct, že se jednalo o zcela zasloužené vítězství.
Připsali jsme si tedy do tabulky další 3 body a po očekávané porážce Tišnova v Kuřimi jsme tedy (spolu s kuřimskou přípravkou) již pouhé 3 body za vedoucím Tišnovem.

V úterý nás čeká přátelské utkání proti Rapoticím (doma v 17:00 hod.) a netradičně v pátek mistrovské utkání v Ivančicích. /informace dodal  trnér Vespalec M., ml./