14.kolo Baník B - Řeznovice 2:0

27.03.2010 19:46

muži Baník B - muži Řeznovice 2:0 /branky: Matějka 1x, Fejta 1x

Jarní sezónu začala rezerva vítězstvím, i když se na ně hodně nadřela. Hrálo se na velmi nekvalitním terénu na škvárovém hřišti. A že nám bude dělat povrch hřiště hodně problémů se potvrdilo hned od začátku. Celou hodinu jsme se trápili a vymýšleli jak vstřelit branku. Na recept jsme přišli až v poslední půlhodince, ale ta stála za to. Do té doby se nehrál fotbal, ale kopaná a oči plakaly. Trenér Vespalec postavil tuto základní sestavu: Škula D. -  Švancara, Vespalec, Hruška, Nešpor - Matějka, Liška,Škula J., Procházka - Fejta, Šrajtl.

Začali jsme sice o poznání lépe jak hosté, ale úzké hřiště a nekvalitní terén vyhovoval více defenzivně hrajícím Řeznovicím, jak naší technické, útočné a kombinační hře. A právě proto se prakticky celý zápas odehrával na půlce hostů / video /. Ovšem my ne a ne najít skulinku, kudy by se mohl propašovat míč za záda výborně chytajícího brankáře. V 7.min. po krásném útoku dostává pas Šrajtl, přehazuje brankáře, bohužel i branku.  A to bylo na dlouhé minuty vše. Až ve 26.min. dalekonosná střela Matějky končí těsně nad / video /. Platonická převaha pokračuje. Ve 30.min. kope Vespalec asi z 25 metrů trestňák, který hosty pořádně vystrašil, ale pouze vystrašil. Gólman vystihuje její směr a je po naději / video /. Po půl hodině se dostávají Řeznovice poprvé do blízkosti baníkovského vápna, ale trestný kop po faulu školácky zahazují.  Ve 32.min. Liška utíká po pravé straně centruje na zezadu nabíhajícímu Škulu J., jeho dělovka je tečovaná, brankář ji jen z námahou vyráží před osamoceně stojícího Šrajtla, pohotovou jedovku gólman zázračně kryje. Akce pokračuje k nabíhajícímu Švancarovi, rezolutní nápřah, nevídaná bomba, těsně nad. Naše největší a vůbec celkově největší tutovka zápasu v 1.poločasu.

Druhá půle začala prvním rohem hostů v zápase a stále více křečovitým výkonem Zbýšova. Vymlouvat se na nekvalitní terén stále nelze. Je pro oba týmy stejný. Je třeba něco vymyslet. Soupeře překvapit. Najde někdo recept? Uběhla hodina hry a na hřišti stojí za zaznamenání jenom to, že Baník vyměnil Nešpora za Jaška. No, ale potom se naši rozjeli a byli k nepoznání. Osud utkání vzali pevně do svých rukou nejzkušenější hráči Švancara, Hruška, Vespalec, Fejta, Liška a bylo vymalováno. Tito borci na pár minut sevřeli hosty před jejich vápnem a z nebývalého tlaku, který vyvinuli vstřelili konečně už ten kýžený gól. V 61.min. zakládá po levé straně útok Liška, centruje přes celé pokutové území na vlevo nabíhajícího Matějku, jeho hlvička asi patnáctimetrová zaplachtí do pravého růžku bezmocného brankáře - 1:0. Pak následuje série šancí naší rezervy, z níž ta Šrajtlova zasluhovala brankové zakončení. Z malého vápna hostující brankář jeho tutovku reflexivně vyráží.  Řeznovice se potom ještě nadechli v posmrtné křeči pokusit se o zvrat. Špatně odkopnutý míč naší obrany nedokáží propasírovat do naší svatyně. V 79.min. je definitivně zameteno. Padá totiž krásný gól, kterému předchází ještě krásnější akce. Vespalec z míčem nasazuje ke sprintu téměř z vlastní poloviny, dělá jednu kličku, druhou, je už na velkém vápně a zdá se, že vystřelí. Koutkem oka vidí vpravo stojícího Fejtu a ten udělá to, co umí snad jen on. Skoro se nepohne a z místa posílá balon do pravého rohu řeznovických - 2:0. Paráda. A když je následně střídán Horákem, provází ho do kabin zasloužený potlesk hrstky diváků. V 85.min. má poslední naší gólovku na  kopačkách právě střídající Horák, ale brankáře hostů se mu prostřelit nepodařilo. Zápas končí vítězstvím naší rezervy, vítězstvím vydřeným, ale zaslouženým.