14.kolo Baník A - Jevišovice A 0:0

29.03.2010 12:01

sestava: Prečan - Skokan, Kotačka, Davídek, Havel Jan - Kožíšek, Havel Josef, Matouš, Bareš - Rozsiczka, Zavřel /náhr.: Procházka, Šauer, Čapka

Baník nastoupil do utkání  se 4 posilami (Kotačka, Matouš, bratři Havlové) a byl jednoznačným favoritem( podzimní utkání v Jevišovicích skončilo 3:0 pro nás). Hosté si toho byli vědomi a přišli do Zbýšova pro bod, což na100 % splnili(málem si odvezli všechny tři). Podřídili tomu i svou taktiku. Pustit domácí pouze před své velké vápno, dál ne. Za každou cenu. A bylo vidět, že si naši s touto perfektně defenzivní činnosti hostí vůbec nevěděli rady. Obraz hry pak vypadal následovně. My zakládáme útok, Jevišovice odkopávají, my zakládáme útok, Jevišovice odkopávají, atd., atd. Pořád dokola. Tak vypadal  scénář skoro celého prvního poločasu. Běží 30.min. a kdo zavítal na utkání až nyní, o nic nepřišel, protože až právě v této inkriminované minutě se nám podařilo konečně prolomit val soupeře, vniknout do vápna a vytvořit si jakoužtakouž šanci. Po vynikajícím kombinačním útoku se ocitá na hranici vápna Zavřel, přehazuje krásným lobem vyběhnuvšího gólman, bohužel i branku. Konečně jedna pořádná ucelená akce. O vzruch, jinak v poklidných vodách, se v 60.min. postaral opět Zavřel. Sice z ofsajdu, ale podruhé z výborně povedené útočné akci, nastřeluje hlavou břevno. Tento borec názorně ukázal, kudy vede cesta ven z mizérie. V útoku byl jednoznačně nejagilnější z našich.

Do 2.poločasu Baník nastoupil hned od prvních minut se Šauerem v útoku ve snaze posílit ofenzívu. Vystřídal Kožíška. Ovšem hra pokračuje v duchu poločasu prvního, s tím rozdílem, že když Jevišovice zjistily, že jsme v útoku zcela neškodní, začaly vystrkovat růžky. Dokladem toho byla 50.min. A musím konstatovat, že nám pořádně zatrnulo. V té chvíli byli někteří zralí na rychlou a na napíchnutí na ARO. Do té doby spolehlivě hrající baníkovská obrana nechala volného jednoho z útočníků, následuje samostatný brejk a za záchrannou brzdu musí zatahnout naše jednička na hřišti, Prečan. Odvážným pádem pod nohy zabraňuje tutovému gólu. Díky ti Pepo!! V 60.min. pološance našich. Zavřelova hlavička těsně vedle. V 77.min. odchází  Bareš, přichází Procházka. Baník se z předcházející jevišovické šance  nepoučil a v 83. a v 89.min. jedou hosté opět sami na Prečana . Naše jednička však opakuje podvakrát fatastické kousky z říše snů a kaskaderskými zákroky pod nohy udržel čisté konto. Zachránil alespoň bod a Baník před ostudou. Za to by se mu měly rukavice pozlatit. Našim nelze upřít snahu, bojovali o každý míč, nechali na hřišti duši. Na perfektní obranu hostí ani v nejmenším nevyzráli a proto zápas skončil zaslouženě 0:0. Škoda ztracených dvou bodů. Borci, hlavu vzhůru!!! Příště se jede do Znojma pro body tři.