14. kolo Hostěradice - Baník 0:2

09.11.2008 00:00

muži Hostěradice A - muži Baník A  0:2/branky: Horký 1x, Pernica R.1x

sestava: Prečan - Čech, Vespalec, Pernica R., Pernica P. - Šmíd, Kameník, Langer, Šrámek -  Horký, Rozsiczka

Do Hostěradic odjíždíme v roli lídra tabulky, kterou neztratíme i kdybychom eventuálně prohráli. Hned od počátku je jasné, že s porážkou se nemíníme smířit a že nic jiného, jak vítězství a tři body nás nezajímá. A obraz hry tomu dává za pravdu. Vytváříme si od prvních minut mírnou převahu. Máme první roh i první šanci. Perfektní centr od Pernici R. jen těsně míjí hlavou Rozsiczka. Je evidentní, že jsme domácí přinejmenším zaskočili svou dravou, útočnou a agresivní hrou. A proto přišlo, co přijít muselo. Branka. Běží 15.min. a naši zakládají jeden z mnoha útoků. Šrámek vybojoval míč, okamžitě ho odevzdává Langerovi, ten milimetrovou přihrávkou adresuje balon na penaltu Horkému, náš borec si dovoluje takový luxus, jako je klička, posílá do role stastistů nejen celou obranu, ale i gólmana a do jeho protipohybu k tyči zavěšuje - 0:1. Pak vystrčili růžky i domácí, ale po autu a následné střele končí míč za brankovou čarou. Ve 27.minutě stáli u domácích všichni svatí. Baník zahrává rohový kop a následnou hlavičku Pernici R. brankář reflexivně vykopává nohou z brankové čáry na roh. Ve 30.min. se v roli režiséra ocitá Kameník. Přebírá míč na své polovině, rozbíhá se na půli domácích a obchází vše, co mu stojí v cestě. Po nádherném sólu nezištně přihrává na malé vápno Rozsiczkovi a ten spaluje 100% tutovku. Z domácích fandů se vytratila poslední kapka krve a rozhostilo se bezradné ticho. Je slyšet pouze neúnavné povzbuzování zbýšováků. Zbývajících 15 minut probíhá za naprosté převahy Baníku. Za zmínku stojí, že ve 38.min. musí střídat pokopaný Horký a nahrazuje ho čerstvý Kantor. K odchodu Horkému malý dodatek. Jak je pro mužstvo důležitý ukázaly následující minuty. V době, kdy se nemohl aktivně zapojit do hry(byl ošetřován za čarou), tak pouze v tomto čase mají domácí více ze hry. Odcházíme do kabin spokojeni nejen z výsledkem, ale hlavně z předvedenou hrou. Vydržíme s nasazeným trendem i v poločase druhém?

Kluci nezklamali a pokračují v líbivé hře i v dalším průběhu utkání. Určujeme dál tempo i ráz hry a kombinační rychlé útoky jsou lahůdkou pro oči. No a když se k nim přidává naše hlavní zbraň - obrana, kde dominuje  na jedničku hrající Vespalec(jeho skluzy jsou ukázkové a měly by být zaneseny ve fotbalové učebnici), pak je na dobrý výsledek zaděláno. Rozpaky z předvedené hry domácích dokumentuje fakt, že první pořádnou střelu, která by se mohla nazývat šancí, vyslali až v 69.minutě. Jejich zoufalství umocňuje i ve vynikající formě chytající Prečan. O tom se přesvědčují právě v inkriminované 69.minutě. Po trestném kopu, když by se už mohli Hostěradice radovat, jim ji kazí právě Prečan svým odvážným skokem k tyči. V 79. min. spaluje další suprovku, kdo jiný, než Rozsiczka. Na své polovině zpracovává míč a rozhodl se, že se vydá na osamocenou pouť až na dostřel soupeřovy svatyně. Kupodivu mu tento rychlý brejk vychází a po třicetimetrovém drzém sólu se ocitá před vykuleným domácím gólmanem. Ale na pořádnou, tvrdou střelu mu už nezbývá sil a tak jeho pokus nemá ani razanci, ani směr. Další vyloženka. Za minutu nato v 80.min. krásný čechrovaný míč trefuje přesně Pernica P. a bomba z jeho kopačky končí na břevně. Takové šance Hostěradice prostě nemají a Baník je vlastně ani náznakem k nim nepouští. Tlak, který má musí mít nějaké vyústění. Gól, který v 84.min. padá, je jen jeho logickým důsledkem a je přenádherný. Kopeme trestňák a k míči se staví Pernica P. Místo, aby zvolil tvrdou střelu nádherně přehazuje celou zeď za kterou nabíhá jeho bratr Pernica R. a ten pohotovou hlavičkou nedává gólmanovi šanci - 0:2. Aje po ftákách. Zbýšovští borci pak taktickou závěrečnou hrou výsledek udrželi a předvedeným výkonem dokázali, že první místo v tabulce je zasloužené.