15.kolo muži Baník - muži Líšeň B 0:3

31.03.2014 00:00

muži Baníku Zbýšov A před utkáním

zleva: Náhlík, Straka, Šeliga, Nekuža, Kotačka, Patocs, Večeřa, Mužíček, Máša, Jašek (na fotce chybí Mrázek)

Obrovská promarněná příležitost, která nám protekla mezi prsty. Kdyby byl výsledek opačný, poslední by byla Líšeň. Ještě štěstí, že mužstva, která jsou na sestup, většinou prohrála. Nastoupili jsme v této sestavě: Náhlík - Jašek, Patocs, Večeřa, Šeliga - Máša, Kotačka, Straka, Nekuža - Mrázek, Mužíček. Náhradníci: Juris, Kazda, Barvíř, Vališ, Bajgar.

K životně důležitému zápasu nastoupilo naše áčko za téměř letního počasí. Vlastně všechna zbývající utkání jsou pro nás existenční. Ovšem tento duel byl o to zajímavější, že kdyby jsme vyhráli, odpoutali bychom se ode dna a Líšeň bychom v tabulce přeskočili. I proto se začalo opatrně. Hrát ze zajištěné obrany a jen neudělat chybu (video). První, kdo se k něčemu odvážil, byl Baník. Jmenovitě Nekuža. Vyslal ve 13.min. prudký projektil, brankář byl na místě (video). A opět se oba týmy zatáhly do ulity a znovu kralovala defenzíva nad ofenzívou (video). Ve 23.min. zaútočili brejkem hosté, vnikli do obrany tak rychle, že naši na něj pozdě zareagovali a najednou jedou dva soupeři na Náhlíka. Z jednoho metrů přestřelují, ale i kdyby míč skončil v síti, gól by pro ofsajd neplatil (video). Bylo to první varování, že hosté sice nemají převahu, ale že vyčkávají v záloze a čekají na svou příležitost. Ve 25.min. kopeme trestný kop, balon se odrazil ke Strakovi a míč olízl levou tyč (video). Ve 27.min. vidíme největší šanci dosavadních minut. Po rychlém protiútoku se naši dostali do malého vápna a Nekuža jen tak ťukl do míče, který míří pod břevno do prázdné branky. Brankář Líšně však fantastickým zákrokem vytahuje loženku na roh (video). Naši jsou při chuti. Nejblíže k úspěchu máme ve 35.min. To Máša utekl po lajně, krásně našel hlavu Mužíčka, bohužel, Ondra nastřeluje břevno (video). Po našich hektických minutách přišla pořádná sprcha. Ve 38.min. letí centr do našeho vápna, Náhlíkovi vypadavá míč z rukou a soupeř pohodlně doklepává - 0:1 (video). Půlka končí a i když jsme byli lepší, nezaslouženě prohráváme.

Zato druhá půlka je o něčem jiném. Hosty jakoby o přestávce pokropil někdo živou vodou. Vyrovnali hru a pryč je naše převaha. Hraje se ve vysokém tempu, od vápna k vápnu. Sice máme první šanci, a to, když po rohu nastřeluje ve 46.min. Mužíček opět hlavou břevno (video), ale to bylo na dlouhé minuty od nás prakticky vše. Objektivně je nutné podotknout, že o kvalitní fotbal ve druhé půlce se větší mírou zasloužila Líšeň, než my. Hýřili aktivitou, rychlostí a forčekováním už na naší polovině (video). V 70.min. odešel Šeliga, přišel Kazda (video). V 71.min. v domění, že soupeř je v ofsajdu, zůstala naše obrana stát, toho využili soupeřovi útočníci a ve třech se valí na Náhlíka. Pouze obětavý zákrok Jaška, který padá do střely a zabraňuje tak cestě do naší svatyně (video). V 72.min. mohli hosté korunovat svůj zlepšený výkon druhou brankou. Nejdříve Náhlík vykopává z brankové čáry jistý gól a následně soupeře zrazuje nepřesná muška (video). V 73.min. utekl Nekuža po pravém křídle, dostal se až na pět metrů před gólmana, ale tak dlouho váhal, co udělat s míčem, až příležitost promarnil a o něj přišel (video). Baník ve snaze vyrovnat vrhl všechno do útoku. Do otevřené defenzívy vtrhli v 76.min. líšeňští a Náhlík je bezmocný - 0:2 (video). A je po nadějích. Dokonalé K.O. nám soupeř uštědřil v 80.min. Po jednoduché, ale podotýkám, že velice krásné akci, hosté rozebrali naší obranu a opět do prázdné branky - 0:3 (video). No a to je vše, co stojí za zmínku. Ještě snad to, že trenér poslal na zbývající minuty Vališe a Bajgara a stáhl z placu Nekužu a Mrázka (video).