15.kolo Baník B - Drásov 3:3

03.04.2010 20:17

Kdo má rád horror ať nechodí do kina a ať se ani nedívá na televizi. Stačí si zajít na fotbal do Zbýšova. Protože to, co předvedlo naše béčko proti Drásovu by ve filmové branži jako horror uspělo na jedničku. A dvakrát podtrženou. Nastoupili jsme v této sestavě: Izsof - Švancara, Vespalec, Hruška, Nešpor - Matějka, Procházka, Škula J., Liška - Fejta, Minář /branky: Procházka 1x, Hruška 1x, Vespalec 1x.

A začalo se zostra. Během 5 minut dvě tutovky. Na obou stranách po jedné. Nejdříve hostům vytahuje bombu z pod břevna bravůrně Iszof nad. Pak se ozvali i domácí a Hruškovu dorážku do prázdné kasy vykopávají drásovští z brankové čáry ven do bezpečí. První banán však padá do naší sítě. Chybnou rozehrávku na naší polovině chytře využívají hosté a posílají dlouhým pasem do brejku svého utočníka.Ten přehazuje vyběhnuvšího Izsofa - 0:1. To se stalo ve 13.min. a od této doby začíná drama. Že budeme prohrávat s mužstvem, kterému patří 8. příčka tabulky a má suveréně nejhorší útok(pouhých 12 branek ve 14 zápsech), to čekal málokdo. Za dvě minuty odpovídáme protiúderem a je vyrovnáno. V 15.min. se Minář dravě dostává k míči v malém vápně drásovských, točenou střelou se snaží umístit míč za záda gólmana, v cestě mu však stojí ruka obránce. Sudí píská penaltu (spravedlivou) a Procházka ji bezpečně proměňuje - 1:1. Byla to branka, vzhledem k dalšímu vývoji utkání, veledůležitá. No a pak se hrál z naší strany antifotbal. Bylo to překvapující zjištění. Zbytečně nechávají prostor hostům, špatnými přihrávkami jim dovolují zadarmo se dostávat na naší půlku a to se nám stává osudným. Následují dva rohy Drásova těsně za sebou. První, následná hlavička míří nad, ten druhý, v 36.min., je již pro soupeře úspěšný. Zcela osamocený útočník na malém vápně střílí balon sice do náruče Izsofa, ale ten ho, bohužel, chytá za brankovou čárou - 1:2. Na Baník padla deka. Nedokážeme se koncentrovat, hra je rozháraná, přihrávky nenacházejí adresáta. Kombinace vázne. Prožíváme opravdovou krizi. Naše fotbalové zoufalství umocňuje 41.min.  Po druhé žluté kartě se nechá úplně zbytečně vyloučit Liška a zdá se být po nadějích. Na naší rezervuk by si v tu chvíli nevsadil ani ten největší optimista zvláště poté, když inkasujeme potřetí. Po rychlém brejku v 43.min. se dostávají hosté až na dostřel před vápno, tam našim nezbývá nic jiného, než je faulovat a z přímého kopu, nevídanou bombou zvyšují - 1:3. Do kabin se jde za tohoto stavu, ale kdo neodešel domů a vytrval do konce, měl oči jen v údivu, co se to děje s našimi v 2.půli.

Ač oslabeni o jednoho hráče jsme začali aktivněji. Ve 47.min. utíká Matějka po křídle, dostává se do vápna, křížná, přízemní střela těsně vedle. V 55.min.to zkouší pro změnu Vespalec. Jeho prudkou bombu z trestňáku brankář stačí ztěží vyrazit. Co se to s námi děje? To musíme hrát o jedného méně, aby se náše hra podobala fotbalu a ne kopané? Ovšem vše zatím hraje do not soupeře. Hodina hry za námi, vede 3:1, my jsme oslabeni o jednoho hráče. V 58.min. střídá Minář, přichází Hron. Hostům začínají ubývat síly a i když v početní převaze, na naše probudící se borce prostě začínají ztrácet. Jak v síle, tak  kombinaci. Baník ho zamknul před vápno a začal řádit. Bylo spodivem, co vymyslel a reazlizoval za pouhou půlhodinku. Útok střídal útok. Hosté se dostali do obrácené role, jak my v prvním poločase. Evidentně fyzicky odpadávali a nás musí jen mrzet to nešťastné Liškovo vyloučení. V 59.min. kopeme trestňák, Hruška hlavičkuje, brankář vyráží k Fejtovi, jeho pokus končí na břevně.V 61.min. odchází Nešpor, přichází Jašek. No a v 65.min. jsme po zásluze odměněni za naši aktivitu nádherným gólem. Po vzorovém ťukesu Fejta - Procházka, následuje zpětná přihrávka na Hrušku a ten nekompromisně z první pod břevno - 2:3. A najednou to jde. Branka víc, než zasloužená. Vrháme vše do útoku, nic jiného nám taky nezbývá. V 67.min. do otevřené obrany vniká soupeř, Izsof pádem pod nohy zachraňuje. V 68.min. opět ukázková akce, Matějka centruje do vápna, padá gól, bohužel není uznán pro ofsajd. Všem dnům není konec. Tlak, který vyvíjíme musí zákonitě přinést ovoce. V 75. min. Hron vybojoval na levém křídle míč, posílá ho zpětně na nabíhajícího Vespalce a ten ukazuje, že to stále umí. Nádhernou střelou asi z 25 metrů vyrovnává - 3:3. Byla to opět vespalcova krása. Brankář byl úplně bezmocný. Bomba totiž vymetla levý vingl jeho svatyně. I Čech by kapituloval. Následují dvě naše šance, pak jedna Drásova. Kdo si myslí, že horroru je konec, je na omylu. 8 minut před koncem je zraněn Matějka a odkulhal do šaten. Protože nemáme nikoho na střídání dohráváme v devíti!!! I tak kontrolujeme hru a držíme výsledek až do konce.