15.kolo Boskovice - Baník A 4:1

07.11.2010 09:00

Začnu pikantností. Napamatuji zápas, kde by si mužstvo dalo vlastence, kopal by se proti němu pokutový kop a byl mu vyloučen hráč. Toto vše stačilo postihnout během 90 minut náše áčko. Sestava: Prečan - Jašek, Matouš, Kotačka, Davídek - Rozsiczka, Zavřel, Havel Josef, Havel Jan - Kantor, Šauer. Branka: Šrajtl 1x.

V krásném sportovním areálu začaly Boskovice velikou šancí. Ve 4.min. centruje jejich levé křídlo křížně přes celé vápno, tam stojí úplně volný hráč, ten přímo z první, těsně vedle. Domácí nás dostali pod tlak a my se odvážíme k první pořádné střele až v 18.min. Šauer vysílá projektil, ale mimo tři tyče. V 19.min. dostává tentýž hráč pas do běhu. Centr do vápna, který následuje, sráží v poslední chvílí obrana na roh. To bylo to málo, co jsme si dovolili během 20min. Vše ostatní se dělo v réžii boskovických. I přesto máme největší šanci zápasu, k překvapení všech, my. Kotačka ve 22.min. ještě před půlící čárou poslal do brejku Rozsiczku. Obrana v domění, že se jedná o ofsajd zůstala stát a Radek sám, nikým neohrožený, postupuje na gólmana. Svou super šanci nedokáže zužitkovat a míč míjí pravou tyč. Tak toto by se mělo, v tak důležitém zápase, dávat. Domácí vzápětí mají také příležitost, ne však takovou, jako my. Prudkou střelu jim Prečan ve 29.min. pohodlně likviduje. Tlaku domácích odoláváme až do 33.min. Davídek ve skluzu a ve snaze zahrát balon na roh, ho posílá do vlastní sítě - 1:0. Boskovice ožily a zbývajících 12 minut se prakticky odhrávalo na naší polovině. Za zmínku ještě stojí, že ve 42.min. odstoupil zraněný Zavřel, místo něho přišel Šrajtl.

Domácí začali i druhou půlku ve velkém stylu. Jeden centr za druhým musí likvidovat obrana spolu s Prečanem. Ještě štěstí, že boskovičtí mají vychýlenou mušku nebo zbrkle zakončují i ty nejvyloženější gólovky. Např. tak, jak se to stalo v 51.min. Baník vytvořil v obraně hrubici, toho využívají domácí a jedou sami na Prečana. Pepa včasným vyběhnutím a pádem pod nohy jim bere radost a tutovku likviduje. Když už se zdálo, že nás soupeř utancuje, přišel v 54.min. blesk z čistého nebe. To sedmnáctiletý dorostenec Šrajtl ukázal všem zkušeným pardům, jak se proměňuje šance. Dostává od Rozsiczky pas, zbavuje se kličkou posledního obránce a z hranice velkého vápna přesnou střelou k tyči překonává překvapeného gólmana - 1:1. Dmácí to nepoložilo a dál pokračují v tlaku. V 62.min. se mohli radovat podruhé. Prečan však reflexivním zákrokem vytahuje tutovku z malého vápna na roh. V 66.min. však už nestačí na perfektně zahraný trestňák a po hlavičce, která následuje, inkasuje - 2:1. V 67. a v 71. minutě střídáme. Postupně odchází Havel Jan a Kantor, nastupují mladíci Bareš a Kožíšek A. Do konce zbývá 19 minut čistého času. Je to dost dlouhá doba, abychom se skórem něco udělali. Všem dnům konec nám však vzala 73.min. Havel Josef zatahuje za záchrannou brzdu a strhává na zem ve vyložené šanci domácího útočníka. Následuje vyloučení a my budem dohrávat o jednoho méně. Ještě nám pak svitla naděje v 76.min. To Šauer spaluje supertutovku podobnou té rozsiczkové z 1. půle. Sám běží na gólmana, ten mu nohama střelu vykrývá. Boskovičtí převahu jednoho muže dokonale využívají. V 82.min. pouští naše obrana do brejku hned dva osamocené útočníky, jeden znich se nemýlí - 3:1. Brankový účet zakončují domácí v 87.min. Po faulu, kterého se dopustila zbýšovská defenzíva v pokutovém území rozhodčí odpíská pokutový kop - 4:1.