15.kolo EI Znojmo A - Baník A 2:0

05.04.2010 11:48

Sestava: Prečan - Havel Jan, Davídek, Matouš, Skokan - Kožíšek O., Havel Josef, Kotačka, Bareš - Zavřel, Rozsiczka /náhr.: Procházka, Čapka, Kožíšek A.

Domácí začali ve velkén stylu. Už v 5.min. vykopává Prečan jejich tutovku nohama ven z prázdné branky. V 7.min. kryje střelu z trestného kopu. Naši kontrovali v 8.min. Rozsiczkův pokus však končí vysoko nad. Tuto celkem vyrovnanou hru jsme vydrželi do 20.minuty. V ní vyráží pěstí Prečan bombu z levé strany nad sebe tak nešťastně, že mu padá za záda a místo aby se odrazil ven do pole, stočí se do branky - 1:0. Hra pak pokračovala za mírné převahy Znojma a naši se stačí pouze, i když úspěšně, bránit. V 36.min. vytahuje Prečan tvrdý projektil z trestňáku nad, v 56. pak po chybě obránců řeší spolu z Davídkem zapeklitou situaci a zabraňuje již jisté brance. Domácím narostla křídla a zcela ovládli zápas. Zamkli nás na naši polovinu a na dlouhé minuty se v ní usadili. Přesto jsme mohli odcházet do kabiny za vyrovnaného stavu. To se napřáhl po krásné akci celého mužstva( první povedené za celý poločas) Davídek a z velké dálky vyslal pumelici na bránu znojemských, ale jejich gólman kočičím skokem vyškrabává tutovku z vinglu. Odcházíme do kabin za stavu 1:0 pro domácí a musím říct, že stav je zasloužený.

Do 2.poločasu jsme nastoupili z Procházkou místo Bareše a... katastrofálně. Ve 49.min. přichází další úder. Po špatném odkopu míče našimi obránci se k němu dostává z pravé strany úplně volné křídlo a do opačného rohu po zemi - 2:0. Rychlá branka a jak se ukázalo, rozhodující. Znojmo to uklidnilo, nás znervóznilo. Dá se říct, že hrajeme v permanentní defenzívě. V 50.min. domácí kopou trestný kop, Prečan vytahuje na břevno. Horko těžko se dostáváme na  polovinu Znojma a tam všechna snaha končí na pokusech. Kdežto každý útok domácích (a je jich přehršle) hrozí brankou. O tom, že se stále bráníme svědčí fakt, že jsme se osmělili vystřelit na branku až v 61.min. Kožíšek u vápna zamotal svými technickými kousky celé obraně hlavu nezištně přihrává na Zavřela jeho bomba těsně nad. A od té doby, jakoby z nás spadla tíha nepřiznivého stavu a začali jsme jakžtakž něco hrát a vymýšlet. Upozorňuji však, že velkým dílem nám ke zlepšené hře pomohli znojemští, kteří pod dojmem dvoubrankového vedení evidentně ubrali na plynu. Přesto tato zbývající půlhodinka patří nám a můžeme jen litovat, že se tak nehrálo od začátku. V ní jsme totiž produkovali velmi líbivý a kombinační fotbal. Po šanci Zavřela má gólovku i Rozsiczka. Svým tipickým průnikem se dostává do vápna a podél vyběhnuvšího brankáře posílá po zemi k pravé tyči balon, bohužel, ten snad o 10cm míjí pravou tyč. V 77.min, vylučuje sudí po 2.žluté kartě domácího hráče, ale nám už nezbývá mnoho času na zvrat a utkání končí.