15.kolo Ivančice A - Baník A 0:2

08.05.2010 14:10

FC Ivančice - Baník Zbýšov 0:2 (0:0) /branky: Chlup 1x, Břoušek 1x

Netradičně už v pátek jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání do Ivančic. Ani tentokrát nás tento soupeř neporazil , ale musíme objektivně říct, že tentokrát k tomu měl nejblíže. Naše mužstvo podalo zatím suverénně nejhorší výkon v jarní části sezony. Možná se na tom podepsalo částečně uspokojení po sérii výher, možná akce "přespání ve škole", kdy šla vetšina hráčů spát až po půnoci.
Už úvod utkání byl naprosto děsivý, hned ve 2. minutě tvrdá střela, kterou zlikvidoval náš brankář, v 5. minuě individuální akce malého Hložka - střela těsně vedle, 8. minuta další šance - tyčka. Naše mužstvo na hřišti doslova spalo !!! Záloha hrála naprosto bez pohybu, Suvdaa byl v útoku naprosto neškodný. Všichni naši obránci nechávali útočníkům příliš prostoru a zejména výborný Hložek (r. 2002) nás doslova školil.
Jedinou naši vyloženou šanci zahodil v poslední minutě 1. půle Suvdaa, když postupoval sám na brankáře, ovšem prováhal vhodný moment k zakončení. Do kabin se šlo tedy za stavu 0:0.
Po poločasové "domluvě", kdy se šatna zatřásla v základech jsme se konečně probudili. Pokyny byly jasné - zvýšit pohyb, rychleji kombinovat (netahat to !) a včas přistupovat k útočníkům.
Hned v úvodu se do šance dostal Šrámek, bohužel těsně minul. Několik nadějných přečíslení skončilo u trápícího se Suvday. Tvrdá střela Šrámka z trestného kopu skončila na břevně. Prosadili jsme se až v 39. minutě. Rohový kop Ivančic jsme odvrátili přímo k Šrámkovi, ten "to zabalil", prošel s míčem až před vápno Ivančic, tam přiťukl Břouškovi, který nás poslal do vedení přesnou střelou ke vzdálenější tyči - 0:1.
Ivančice nás znovu zatlačily, jednou nás zachránila tyč, vzápětí jsme vykopávali z prázdné branky. Všechno jsme přestáli s obrovskou dávkou štěstí. Konečnou podobu skóre jsme dali v předposlední minutě, kdy Břoušek rozehrál rychle rohový kop a obránci domácích nestačili zareagovat na náběh Chlupa - 0:2 !!!
Do tabulky jsme si tedy připsali další 3 důležité body a držíme se v kontaktu s čelem tabulky. Další dva domácí zápasy proti Tišnovu a Kuřimi hodně napoví, ovšem je jasné že podobný výkon by na tyto soupeře jistě nestačil !!!     /info dodal trenér M.Vespalec ml./