15.kolo RAFK Rajhrad - Baník B 0:4

13.05.2009 09:37

RAFK Rajhrad - Baník Zbýšov 0:4 (0:2)
Branky : Chlup 2x, Břoušek 1x, Šrámek 1x

K utkání jara jsme odjížděli do Rajhradu netradičně v úterý, protože jsme vyhověli žádosti našeho soupeře o přeložení zápasu. Do zápasu jsme nastupovali s respektem, neboť naše poslední výkony měly k ideálu daleko a bilance soupeře na domácím hřišti doslova budila hrůzu : 6 - 0 - 0 a skóre 66:7.
Vyběhli jsme v tradiční sestavě, i domácí nastoupili se všemi svými oporami v čele s nejlepším střelcem soutěže Ryšánkem, toho si vzal na starosti Ganza a zápas mu totálně znechutil.
Od prvních minut bylo utkání zcela v naší režii, domácí jsme důrazným napadáním prakticky k ničemu nepustili a po rychlých kombinacích jsme se dostávali do zakončení. V 10. minutě přišel krásný centr Šrámka, nepovedená střela Suvday a v následné skrumáži se nejrychleji orientoval Břoušek - 0:1. I v dalším průběhu jsme zaskočené domácí jasně přehrávali a po dalších šancích Chlupa, Suvday a dělovce Šrámka, kterou zneškodnil rajhradský brankář, přišla druhá branka. Chlup si narazil se Šrámkem, domácí mu nechali kousek prostoru a po tvrdé střele pod břevno jsme odcházeli do kabin za stavu 0:2.
Do 2. poločasu jsme nastoupili s jasným cílem - posunout obranu trochu níže, ale pokračovat v aktivním napadání, vyrážet do brejků a hlavně zakončovat z každé pozice. Domácí začali tlakem, naše obrana v čele s Čechovou však byla bezchybná, jediný závar zlikvidoval Baňa. Naopak my jsme kontrovali hned z prvního protiútoku, po nejhezčí kombinaci celého utkání zakončoval Břoušek, jeho střelu ještě dokázal domácí brankář vyrazit, na nekompromisní dorážku Chlupa byl však krátký - 0:3. A bylo vymalováno ! Frustrovaní domácí se už do závěru utkání prakticky do ničeho nedostali, my jsme naopak několik dalších šancí zahodili, tu největší Suvdaa, když neproměnil samostatný únik. Konečnou podobu výsledku dal tentokrát výborně hrající Šrámek, když se po nahrávce Břouška trefil přesně pod břevno - 0:4 !!!
Boj o 1. místo byl tedy překvapivě jednoznačnou záležitostí našich chlapců, RAFce jsme vrátili podzimní porážku i s úroky. Za včerejší výkon si tentokrát zaslouží pochvalu úplně všichni, tohle byl výkon podle představ trenérů vedoucího celku tabulky !!!
Chce to však zůstat na zemi a pokračovat v poctivém tréninku !!!
V sobotu nás čeká poslední celek tabulky Troubsko, tedy povinné vítězství a poté již ve středu 20.5.2009 krajské finále Mc Donaldś Cupu, což je pro nás v souboji mimojiné se sportovními školami další výzva.