16.kolo Baník A - Tišnov A 4:0

17.05.2010 13:32

Baník Zbýšov - AFK Tišnov 4:0 (3:0). BrankySuvdaa 2x, Chlup 1x, Šrámek 1x.

Za počasí připomínající spíše listopad (5 stupňů a silný vítr) nás čekal další velmi důležitý zápas proti vedoucímu celku tabulky Tišnovu. Hosté přijeli na rozdíl od prvního zápasu jarní části v plné síle, proto jsme očekávali těžký zápas. Pozor jsme si chtěli dávat především na šikovného Pořízka, který nastoupil ve středu zálohy a můžeme říct, že Denis Chlup jej přehrál ve všech směrech.
Úvod utkání byl v naší režii, nastoupili jsme se silným větrem v zádech, proto jsme se chtěli pokoušet o častou střelbu.
Již ve 4. minutě zahrával Břoušek rohový kop, odražený míč napálil na branku LEVOU NOHOU!!! Fojtík, brankář míč pouze vyrazil k Suvdaovi - 1:0. I dál jsme tišnovské jasně přehrávali, tvrdá střela Chlupa proletěla kolem šibenice, těsně mimo mířil v dobré pozici Šrámek. V 18. minutě se vydal za zdánlivě ztraceným míčem Chlup, stopeř jej nastřelil a míč doskákal za záda překvapeného brankáře - 2:0. Dál jsme soupeře tlačili, chtěli jsme využít silného větru a zápas definitivně rozhodnout. To se nám podařilo, ve 23. minutě skóroval podruhé v zápase Suvdaa, když zužitkoval pěknou akci Břouška - 3:0.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem hrát spíše na brejky. Chlup, který měl v nohách celý zápas za mladší žáky (v 9 lidech !!!) se již neměl tolik vysunovat. Ani po větru nás však Tišnov příliš neohrozil, naopak my jsme měli další možnosti navýšit skóre. Nadějné momenty předvedl střídající Čavajský, do šance se dostal i další náhradník Habáň. Konečnou podobu skóre dal v 38. minutě Šrámek, když zužitkoval krásnou přihrávku Chlupa - 4:0.
Po nečekané porážce Kuřimi  s Ivančicemi jsme se tedy dostali 4 kola před koncem na 1. místo tabulky okresního přeboru.
Nyní nás však čeká přetěžký víkend !!!
V sobotu prestižní turnaj E.ON Juniorcup ČR pro r. 2000. Musíme se tedy obejít bez hráčů r. 1999 (všechno náhradníci). Na střídání nám však tedy zůstane pouze Habáň. Musíme sáhnou do mladší přípravky, aspoň pro nějaké "kusy". Uvidíme, jak hráči fyzicky zvládnou velkou porci zápasů proti velice kvalitním soupeřům.
Hned poté v neděli pak mistrovské utkání proti nejtěžšímu soupeři celé soutěže - FC Kuřim !!!

Přijďte hráče podpořit, jistě si to zaslouží !!!