16.kolo Baník B - Deblín 2:1

12.04.2009 08:51

Za krásného, téměř letního počasí, nastoupil Baník už s uzdraveným Hronem v táto sestavě: Škula D. - Jašek, Švancara, Čapka, Matějka - Škula J., Šmíd, Liška, Krejčí - Hron, Minář. Branky:  Branky: Minář 2x.  Hned od prvních minut bylo vidět, že kluci navázali na výborný výkon z Lažánek a připravili pro fandy příjemnou podívanou okořeněnou tentokrát i vítězstvím. Vytvořili si soustavný tlak, kterému soupeř jen stěží odolával a bylo jen otázkou času, kdy si zakřičíme GÓÓÓL. Tato chvíle nastala až v druhé části prvního poločasu, ale před tímto momentem probíhala vpravdě hektická půlhodinka naší excelentní hry se spoustou příležitostí a nádherných kombinačních akcí v podání Hrona, Šmída a hlavně Lišky( nejlepšího hráče na hřišti ). A když se k nim přidal svým výborným výkonem i Matějka, o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. Kombinační hra, těchto už bývalých hráčů áčka, byla na úrovni o třídu výš, než je III.třída. Byla radost se dívat, jak perfektně vzali na sebe úlohu lídrů týmu a připravili hostům nejednu horkou chvíli. Všechno začal Jašek. V 19.min. se po přímém kopu opřel do míče, brankař vytahuje na roh. Ve 20.min. po spolupráci Škula J. - Hron druhý jmenovaný z vyložené šance nastřeluje pouze nohy gómana. Ve 21.min. se Hron ocitá opět v tutovce, ale brankář znovu, jak přes kopírák, nohama sráží míč ven do pole. Převaha začíná být až drtivá. Ve 25. min. se osmělil i Krejčí . Prijektil, který vyslal do vinglu však gólman konečky prstů vyráží na roh. Ve 26.min. si střelu zopakoval, tentokrát svatyni hostí minul. Ve 27.minutě jme udeřili. Zakládáme další z mnoha útoků. Krásný pas do běhu dostává na levé křídlo Liška, sprintem se zbavuje celé obrany, běží až k lajně, odtud přenádherně pokládá centrem balon Minářovi milimetrově na hlavu a ten pod břevno zavěšuje na - 1:0. Hosté za první půlhodinu neukázali vůbec nic. Hráli ten samý fotbal jako Lažánky. Prostě rovný terén, široké a dlouhé hřiště spolu s kombinační hrou domácích, jim dělaly nepředstavitelné problémy. Ale přišla pohroma. Při našem největším tlaku a dosavadním super výkonu se ve 34.min. stalo to, co se obyčejně stává. Nedáš - dostaneš. Při přímém kopu z kruhu uprostřed hřiště vystřelili hosté nazdařbůh na naši bránu, míč pomalu klesal do vápna Škula D. si správně zakřičí - mám!!!! - ale míč mu , k hrůze domácích, vypadává z ruk - 1:1. Naši rezervu jakoby někdo polil studenou vodou a zřejmě otřesena na chvíli vypnula. Ale opravdu jen na chvíli. Šmíd zavelí na zteč a opět je, po 5 minutách útlumu, na co se dívat. Kluci bojují jako lvi a je na nich vidět nezměrná touha strhnout vítězství na svou stranu. Povedlo se. Agresivní a nátlaková hra Hrona a Mináře je odměněna mírou vrchovatou. Ve 44.min., při nevydařeném odkopu hostující obrany, kdy se do něho nebojácně vrhá Hron, se míč odráží k Minářovi a ten ho propasírovává za záda bezmocného gólmana - 2:1. A můžeme jít do kabin.

Druhý poločas béčko Baníku navázalo na pohledný fotbal, který produkovalo v poločase prvním, ovšem už bez gólového efektu, i když příležitostí bylo opět přehršle. Ve 47.min.odchází Krejčí a na plac vbíhá Záruba. A hned se zapojuje do útoku. Je ho najednou plno. V 55.min. Šmíd po jeho přihrávce centruje, dělovka Lišky končí nad břevnem. V 56.min. hozený aut až do vápna, hlavička Matějky jen těsně nad. V 70.min. pro změnu ideální gólový centr netrefuje naplno Čapka a hosté si mohli zhluboka oddechnout. A když se k ničemu deblínští už neodhodlali, naše neproměněné šance nás ani tak mrzet nemusely, protože na nějaký zvrat ani neměli a Baník jim to svou agresivní hrou ani neumožnil. Proto závěr utkání proběhl v poklidu a do konečného hvizdu sudího se už nic závažného nestalo.