16.kolo Kupařovice - Baník B 4:4

12.04.2010 14:55

Divoká přestřelka v Kupařovicích
Do Kupařovic jsme odjeli v hodně oslabené sestavě - k Schmidovi se přidal se zlomenou nohou Matějka, za ČK pykal Liška. Dali jsme dohromady 14 lidí, ale z toho byli tři brankáři!!!
Sestava: Izsof - Škula David /70.min. Hron/,Vespalec,Švancara,Nešpor - Horák /50.min. Minář/,Hruška,Škula Jakub,Jašek - Svoboda,
Fejta.
Na lavičce zůstal ještě Mira Novák. Domácí začali po větru velmi odvážně a naše obrana se dostávala pod stálý tlak. Nám
se na velmi nerovném hřišti nedařila kombinace a dopředu jsme se dostali pouze po dlouhých odkopech. V 16. min. předvedl
Izsof v rozmezí několika sekund dva vynikající zákroky, kterými zabránil jistým brankám. Slabší chvilku si vybral o minutu
později, kdy byl u centru o chvilku později, domácí hlavou - 1:0. Vyrovnání na 1:1 přinesl trestňák Vespalce v 27. minutě, když využil
špatně postavenou zeď. Ale domácí znovu udeřili. V 29.min. po chybě na naší pravé straně opět jdou do vedení - 2:1. Ale my
kontrovali bleskurychle. Hned z rozehrání v 29.min. po kombinaci Fejty se Svobodou posledně jmenovaný střelou bodlem opět srovnává.
V 35.min. opět stejná dvojice se ocitla v šanci, ale brankář domácích byl na místě. V 37. min. hlavní sudí odpískal za nezaviněnou
ruku Vespalce penaltu, domácí opět vedou 3:2.

Do 2.poločasu jsme šli s cílem zápas otočit, protože vítr pomáhal tentokrát nám. Začali jsme impozantně. Fejta atakoval v 47.min.
váhajícího beka, sebral mu míč, přihrál Svobodovi a ten potřetí vyrovnal - 3:3. Vystřídali jsme Horáka Minářem, ten šel do
útoku, Fejta se stáhl. Bohužel, náš tlak v druhé půli postupně upadal. Ukázalo se, že na hřišti je příliš mnoho hráčů, kteří
prakticky netrénují a hra se postupně vyrovnala. V 70.min. se zranil Škula D. a na hřiště šel Hron. Po jeho chybě šli domácí
v 75. min. počtvrté do vedení - 4:3. Vysunuli jsme Hrušku na hrot, Vespalec si vyměnil místo se Švancarou. Z posledních sil
jsme domácí zatlačili do obrany a v 87. minutě korunoval Vespalec svůj výborný výkon chytrou střelou k tyči - 4:4. Z remízy
mají největší radost Říčany, které si upevnily vedení.     /dodal Vespalec Mir. st./