16.kolo muži Soběšice - muži Baník 3:4

06.04.2014 18:44

Sestava: Juris - Večeřa, Straka, Patocs, Šeliga - Mrázek, Nekuža, Jašek, Bajgar - Mužíček, Máša. Branky: Jašek 2x, Máša 1x, Straka 1x. Náhradníci: Škula D., Vališ.

Protože obě mužstva svá první jarní kola prohrála svorně 0:3, začalo se velice opatrně. Ovšem větší vůli a hlad po gólu měli očividně domácí, než Baník. Ve 4.min. po chybě v naší obraně se jako první ujímají vedení - 0:1, když nadvakrát doklepávájí míč do naší sítě (video). Ani obětavý zákrok Nekuži nezabránil v cestě balonu do branky. Pak nakopává gólman domácích našeho Mužíčka, škoda, že se míč kutálí mimo opuštěnou branku (video). Pak se na dlouhé minuty nic nedělo, zápas neměl úroveň, víc se nakopávalo, než hrálo (video). K vidění bylo pouze spousta faulů, ale žádná souvislá akce, o nějaké šanci ani nemluvě. Hlavička domácích ze 17.minuty byla spíše vyjímkou (video). Sympatické na Baníku bylo to, že se po obdržené brance nepoložil a snažil se o vyrovnání. Snaha byla korunována v 18.min. brankou. Mrázek dostal balon do běhu, zpětně nahrál na Jaška a Marek nekompromisně pod břevno - 1:1 (video). Ve 23.min. vystrašil Mrázek lobem soběšického strážce svatyně, bohužel, míč letí mimo a tak je po šanci (video). A zápas opět padá do podprůměru. Až ve 34.min. si dovolil domácí útočník kličku, zacentroval, přehodil našeho Jurise a jeho spoluhráč hlavou - 2:1 (video). A fotbal plakal dál. Trochu vzruchu přinesla až 40.min., kdy se srazili v našem pokutovém území hned tři hráči. Nejhůř na tom byl soupeřův forvard, který musel být vystřídán (video). Ve 45.min. kopou Soběšice roh, z něhož mají největší šanci utkání. Juris je na místě a vykopává míč z brankové čáry (video).

Druhá půlka byla vpravdě hektická. Konečně se bylo na co dívat. Hrálo se nahoru, dolů, viděli jsme krásné útočné akce a co bylo hlavní, padaly branky. Jedním dechem musím zdůraznit, že největší měrou se o zlepšenou úroveň hry zasloužil právě Baník. Bylo to úplně jiné mužstvo, než to, které jsme viděli v 1.polovině. Evidentně jsme soupeře přehrávali a hrálo se více před brankou Soběšic, než naši. Domácí nastoupili, kvůli rozlišení, ve žlutých trenkách, ale asi jim to štěstí nepřineslo neboť hned ve 46.min. inkasují. Autorem gólu byl Máša, který obstřelil z trestného kopu zeď - 2:2 (video). A teď nastaly ty hektické minuty, které jsem uvedl výše. Ve 49.min. likvidujeme invazní nájezd z vypětí všech sil. V 50.min. Juris opět skvěle zasahuje a zachraňuje nás od jistého gólu. V 52.min. utekl brejkem soběšický útočník (ofsajd?), Juris musel zatáhnout za záchranou brzdu a sráží ho k zemi. Z nařízené penalty se domácí už potřetí ujímají vedení - 3:2 (video). Radost našich z vyrovnání měla tedy jepičí život. V 54.min. Soběšice opět zaměstnávají naší obranu (video). V 55.min. našel ideálně Bajgar Jaška a Marek technickou střelou vyrovnává - 3:3 (video). V 57.min. vyslal Mrázek raketový projektil, který málem skončil v síti (video). Dramatické minuty pokračují. V 69.min. kopeme roh. Z něho Večeřa hlavičkuje k tyči, domácí gólman kočičím skokem loženku likviduje (video). V 71.min. naopak Nekuža obětavě zrušil nájezd domácích (video). V 74.min. spalujeme 100% tutovku, když Mužíček, ve vhodné pozici, promáchl. V 79.min. znovu zahazujeme loženku, ale vše jsme napravili v 80.min. Straka, který doklepává balon do sítě - 3:4 (video). Baník se tak poprvé dostal do vedení a tento výsledek ubránil až do konce. Pochvalu si zaslouží oba útočníci, Mužíček a Máša, kteří na sebe vázali defenzívu a dávali tak prostor druhé řadě, která mohla střílet branky. V ní vynikal zvláště Jašek a jako tradičně Nekuža.