17.kolo Baník B - Mor.Knínice 1:1

18.04.2010 18:32

Béčko nastoupilo v této sestavě: Škula D. - Hruška, Vespalec, Švancara, Nešpor - Liška, Škula J., Čapka, Procházka - Fejta, Šrajtl /branka: Minář 1x. A od prvních minut zatlačilo hosty do defenzívy a ti se z ní nevymanili prakticky celý 1. poločas. Stále to před jejich bránou vřelo. Máme v 7.min. první  roh a v 9. i pěknou šanci. Hruška si naběhl do vápna přímo z voleje pálí těsně nad. Ve 12.min. jede Fejta sám na brankáře, ten mu jeho střelu vystihuje a vyráží ji. Ovšem dnům našeho snažení a převahy udělali kniničtí tipec ve 26.min. Jejich útočník beztrestně postupuje ze své půlky až před naše vápno, nikdo proti němu nepochopitelně nevystartoval, následuje bomba pod břevno, mírně tečovaná a rázem jsou hosté u vesla - 0:1. Z prvníhi útoku a hned gól. Ve 30.min. dostává ideální pas Šrajtl, má však těžký úhel a z malého vápna těsně vedle pravé tyče. Ve 35.min. vidíme pěkný moment. Kopeme roh. Čechraný balon se snáší do vápna a Procházka nůžkami přes hlavu pouze do náruče brankáře. Ve 42. min. hosté podruhé zaútočili, podruhé vystřelili a nebýt včas vyběhnuvšího Škuly.....nevím, nevím.

Do druhého poločasu nastoupilo naše béčko s jednou změnou. Místo Procházky naklusal na plac Souček. V 53,min. pak odchází Šrajtl a přichází Minář. Pokračujeme v nastoleném trendu z prvního poločasu. Neustále útočíme, kombinujeme, ale nějak ne a ne, aby to tam padlo. Převaha je pouze územní, ne však na šance. Knínice se dostasly na naši polovinu až v 60.min. A opět vstřelily branku. Tentokrát padla naštěstí z ofsajdu. Stav tedy stále pro nás nevýhodný. V 61.min. jde ven Nešpor, střídá ho Hron. A hned nato, v 62. min., jsme se konečně dočkali. Po rychle zahraném autu putuje míč k Fejtovi od něho přes celé vápno knínických až na pravou stranu na Lišku, ten ji perfektně zpracovává a krásně nachází zcela volného nabíhajícího Mináře. Ten do prázdné svatyně - 1:1. Drama však nekončí. V 66.min. nám pořádně zamrazilo. Sudí po sporném zákroku v našem pokutovém území píská proti nám penaltru. Škula D. bombu k levé tyči vystihl a bravůrním zákrokem z říše snů ji vyráží. Od té doby se poprvé hra vyrovnala. Hosté se stále více více ocitají na naší půlce. Nic nám nedávají zadarmo. Ke cti našich slouží fakt, že neklesají do kolen a snaží se dál o útočný fotbal. Zato hosté evidentně hrají na plichtu a tomu podřizuji i taktiku. Následuje simulování, zakopávání, zdržování a tak se z jejich strany hraje až do konce.