18.kolo Baník A - Mor.Slávia A 3:0

26.04.2010 07:45

Za velmi pěkného, téměř letního počasí přivítal Zbýšov na svém hřišti poslední mužstvo tabulky Mor.Slávii Brno. Povinnost tedy velela zvítězit. Baník tuto podmínku splnil a rozvlnil soupeřovu síť hned třikrát, ale co se natrápil. Až hrůza. Nastoupil v této sestavě: Prečan - Procházka, Davídek, Matouš, Skokan - Bareš, Havel Jos., Kotačka, Kantor - Zavřel, Rozsiczka. Náhradníci: Kozel, Kožíšek A., Souček. Branky: Zavřel 1x, Kotačka 1x, Rozsiczka 1x. Běží 15.minuta a nic se neděje. Morenda nastoupila z vyčkávací taktikou s velice houževnatou obranou se kterou si náš útok nevěděl, prakticky celý první poločas, rady. Z letargie a fotbalového spánku probudila diváky až 25.minuta. Rozsiczka proniká po pravé straně, podívá se vlevo, tam mu stojí Zavřel, adresuje mu milimetrovou přihrávku, padá branka, bohužel není uznána. Zavřel před přihrávkou stál v ofsajdu, nesměl tedy hrát. a gól nebyl správně uznán. Ovšem zdůrazňuji, že za bezmála půl hodiny hry bylo žalostně málo o čem psát. Až poslední pětiminutovka přinesla trochu vzruchun. Nejdříve Prečan vyráží povedenou bombu z pod břevna a následně spalujeme naši největší šanci dosavadního utkání. Bareš utíká po pravém křídle, centruje podél malého vápna na vlevo stojícího Zavřela, jeho odvážná rybička jen těsně vedle. Končí poslední minuta a my máme z výkonu Baníku trpkou chuť na jazyku.

A začátek poločasu druhého nenasvědčoval ani náznakem, že by se hra zlepšila. Pořád se utápíme v nepřesných přihrávkách je to hra bez nápadu, bez momentu překvapení. Po skoro hodině utrápené hry přišel zvrat. V 59.min. zakládá Baník rychlý útok. Rozsiczka svým drzým a agresivním průnikem rozráží obranu, dostává se před vápno v běhu stačí prudce vystřelit, brankářovi vypadává míč z rukou a všudybyl Zavřel pohotově vedle brankáře - 1:0.  Následně v 61.min. kopeme roh. Kantor vybojoval odražený balon nahrává ho Kotačkovi, ten nekompromisně, bez přípravy - 2:0. A najednou to jde. Kluků je najednou plné hřiště. Začínáme kombinovat a hra má grády. V 70.min. střídá Bareše Kozel. Hosté ve snaze výsledek změnit, vrhli vše do útoku, z něhož vytěžili pouze 5-6 střel, které však míří Pánu Bohu do oken.  Pouze u jedné pološanci nám zatrnulo. Po rohu v 73.min. se dostává k míči hostující útočník a přímo z první, bez přípravy, bombou těsně nad. To bylo stran Morendy vše. My jsme však ještě poslední slovo neřekli. V 83.min. probíhá akce při které Rozsiczka ukazuje všem, proč právem nosí kapitánskou pásku a proč je nejlepší střelec soutěže (spolu s Kapitánem ze Znojma). Dostává ideální pas. Je sice tísněn dvěma obránci, ale přesto vniká do vápna, tam sice ztrácí míč a padá k zemi, ale nedožaduje se penalty, jak by někdo dělal. Vstává a v nefotbalové pozici a opětně atakován v pádu, podél brankáře zaznamenává naši třetí branku - 3:0. Pak se ještě střídá. Za Skokana a Kantora naskakuje Souček a Kožíšek Adam. Nakonec tedy jak v pohádce. Konec všechno napravil.