18.kolo Zastávka A - Baník A 0:5

31.05.2010 15:19

Čechie Zastávka - Baník Zbýšov 0:5 (0:4)
Branky: Šrámek 2x, Chlup 1x,Tkáč 1x, Čavajský 1x

Za deštivého počasí jsme nastoupili již ke čtvrtému derby v této sezoně. I počtvrté jsme vyhráli, ale nutno říct, že po velmi podprůměrném výkonu.
Zastávka nastoupila pouze v 7 lidech, tedy bez možnosti střídat. Navíc se v jejich sestavě objevila hned trojice hráčů patřící věkem ještě do mladší přípravky. Nám chyběl dlouhodobě nemocný Foral (přejeme mu brzké uzdravení a věříme, že se dá do září do pořádku), do branky musel nemocný Baňa.
Do vedení jsme šli hned v 5. minutě, do odraženého míče se opřel z dobrých 20 metrů Šrámek a odskok míče na mokrém trávníku překvapil nejistého zastáveckého brankáře - 0:1.
Během dalších 10 minut zahodil Šrámek další 4 vyložené šance, soupeř bránil v 6 lidech a s touto zhuštěnou obranou jsme měli velké problémy. Soupeř hrozil jako obvykle pouze průniky šikovného Strnada, ten se však musel prát s mnohdy trojnásobnou přesilou a tak se do šance nedostal.
O výsledku jsme definitivně rozhodli v závěru poločasu. Nejprve se ve 20. minutě konečně prosadil další střelou zdálky Šrámek - 2:0, o 2 minuty později zvýšil na - 3:0 opět zdálky Chlup. Ve 24. minutě si připsal první branku v sezoně "znovunalezený" Tkáč, který obnovil po roce svoji činnost a můžeme říct, že pokud mu současný "zápal" vydrží, můžeme na něj jako na jediného leváka v mužstvu příští sezonu hodně spoléhat. Do kabin jsme tedy šli za stavu -  0:4.
Druhý poločas byl z naší strany naprosto tragický a nemá cenu se o něm déle rozepisovat. Za zmínku stojí pouze 45. minuta, kdy zvýšil na konečných - 0:5 po samostatném úniku Čavajský. Jinak jsme si nedokázali nahrát třikrát po sobě ani na 5 metrů. Vůbec se nedařilo Břouškovi a Suvdaovi, hluboko pod své možnosti hráli i Šrámek s Chlupem.
Do konce sezony nám chybí sehrát 2 mistrovská utkání doma proti Rajhradu a v Ivančicích, obzvlášť výsledky Ivančic z poslední doby budí respekt. Stále se držíme na špici spolu s Kuřimí, věřit však v jejich jakoukoliv ztrátu bodů je velmi nepravděpodobné.