19.kolo Baník B - Ivančice B 2:0

04.05.2010 06:59

sestava: Škula D. - Hruška, Vespalec, Kožíšek, Procházka - Liška, Škula J., Nešpor, Hron - Fejta, Minář.  Branky: Fejta 1x, Vespalec 1x. V neděli na trávníku ve Zbýšově narazila na sebe, podle mého mínění, dvě nejkvalitnější mužstva soutěže. Hrají totiž velmi podobný fotbal. Ofenzívní, technický, kombinační, s vynikající obranou. A proto fanoušek očekával líbivý fotbal. A kdo přišel, nebyl zklamán. Vše, o čem píši, se splnilo do puntíku. Perfektní utkání, s dramatickými fragmenty a hlavně, konečně už vítězství. O osudu utkání určitě rozhodla střelecká schopnost baníkovců a hlavně, domnívám se, vynikající defenzivní činnost, kde kraloval nade všechny M.Vespalec, který nejen vymazal útočné duo soupeře, ale také nádherně rozdával precizní pasy. A když se k němu přidal krásným výkonem Fejta v první půlce a Hron v druhé, na výsledek bylo zaděláno. Obě mužstva začala ve svižném tempu. Brejky se střídaly s brejky a hra nabývala spád už od prvních minut. V 9.min. dáváme překrásnou branku a kým jiným, než kouzelníkem s míčem Fejtou. Po rohu se dostává balon na hlavu Škuly J., ten ho prudce vrací do vápna, tam stojí už zmiňovaný Fejta a ač atakován, nebojácně, přímo zvoleje, bombou po zemi k pravé tyči - 1:0. Ivančice nerezignují a dál útočí. Nic nenechávají náhodě a stále vidíme fotbal a ne popovickou kopanou. Ovšem ani my nezůstáváme pozadu a vytváříme si ve 20.min. dvě nádherné gólovky v podání Fejty a Mináře. Zvláště ta druhá je 100%. Minář utíká po pravém křídle dělá kličku, centruje před vápno a Fejta opět z první, dělovkou trefuje tyč!! Dál vidíme atraktivní fotbal. Naše béčko oproti minulému víkendu v Popovicích vůbec nepoznávám. Myslím si, že tady platí pravidlo, že se soupeřem roste výkon. S narůstajícím čase Ivančice znervózněly a protože narážejí při svých útocích na skálopevnou obranu Baníku, jsou zoufalí a zmohou se pouze na nakopávání. Poločas končí.

Druhá půle pokračuje v rychlém tempu a naši neustávají v tlaku nastoleném v pvní půlce. Neustále napadají soupeře už na polovině, a permanetně zaměstnávají jeho obranu. Ta je v jednom ohni. Hosté se ozvali až po dlouhých 10minutách. V 60.min. se zčista jasna ocitá jeden z útočníku sám ve vápně, střílí, ale Kožíšek mu včas skočí do rány a tlumí ji. Po této šanci si Zbýšov vybral slabší desetiminutovku, kdy načas přenechal iniciativu  ivančickým, ale ti z ní vytěžili pár rohů a dvě tři střely, nestřely. V 74.min. vidíme po dlouhém čase, zaviněném zraněním, Šmída Marka. Střídá Nešpora. A v 82.min. přichází zlom. Výborný Hron utíká celé obraně, dostává se do vápna, tam je nemilosrdně skolen a z následné penalty Vespalec zvyšuje na konečných - 2:0. Fanoušek odchází ze zápasu s velmi dobrou náladou a potěšen ještě lepší hrou. Kluci, děkujem, Popovice jsou zapomenuty!!!