19.kolo Baník B - Veverská Bitýška B 4:0

09.05.2009 19:25

Naše rezerva nastoupila k utkání s odhodláním potvrdit výbornou jarní formu proti hostům z Vev. Bitýšky. Trenéři Vespalec st. a Fojtík měli příjemné dilema, koho postavit. Příjemné proto, že měli na výběr nevídaný počet 16 hráčů a to ještě chyběli Hruška L. a Horák.

• sestava: Škulka D. - Liška, Sedlák, Šrajtl, Matějka - Škula J., Krejčí, Šmíd, Čapka - Hron, Minář.
  • náhradníci: Švancara, Záruba, Hruška J., Kozel, Škula M.
  • branky: Hron 1x, Kozel 1x, Liška 1x, Záruba 1x

Hosté přijeli z mužstvem, které připomínalo spíše ragbysty, než fotbalisty. Zvláště obrana v tomto vynikala. Šel z ní přímo strach. Nikdo neměl pod 185 cm a pod 90 kg. Ke cti domácích patří, že se tohoto hendicapu nezalekli a bojovali jako lvi. I první šance Bitýšky se regrutovala z této výhody. Po rohu vlétl do našeho vápna jako tank soupeřův útočník a  projektil, který vyslal hlavou jen zázrakem vytáhl Škula D. fantastickým zákrokem nad břevno. Super moment. Notně jsme si oddychli. Postupem času se však ukázalo, že fyzická a výšková převaha není výhodou, ale spíše naopak. Baník svou nápaditou hrou, nepostrádající kombinaci a chytrost, začal mít navrch a převzal úplnou kontrolu nad utkáním. Od této chvíle se odehrávala hra na jednu branku,i když hosté sem tam zahrozili, ale opravdu pouze sem tam. Více šancí, těch stoprocentních, bylo na naších kopačkách. A dokázali jsme je i využít. V první půli jednou, abychom v II.poločase třemi brankami vše rozhodli. Ale postupně. V 18.min. se krásně uvolnil Hron, poslal první varování. Z 10 metrů točená střela jen těsně míjí pravou tyč. Bylo to varování, které hosté ignorovali a to se jim krutě vymstilo. Ve 28.min. proto po zásluze pykali. Po útoku našich z levé strany a po trestném kopu, který následuje po faulu, zahrává padající list do malého vápna nejlepší hráč na hřišti Šmíd a v něm se nejlépe orientuje Hron. Je to po zásluze - 1:0. Výborně kluci! Převaha začíná být evidentní a nebýt zbrklosti domácích, skóre I. poločasu nemuselo být tak chudé. Dokladem toho byla 44.min. Po nádherném pase Hrona na Krejčího běží druhý jmenovaný sám na brankáře, ale lehoučkou střelu mu  brankář vyráži ven do pole. Spálená supertutovka.

Druhá půlka pokračovala jako závěr první. V neustálém tlaku, který zákonitě muselo vyústit v gólové zakončení, pokračujeme. Nastoupili jsme s novou tváří Škulou M., který vastřídal Sedláka (prac. povinnost). V 55.min. se prokličkoval až do vápna Krejčí, ale střela z těžkého úhlu končí na boční síti. V 60.min. zazářil opět Hron. Škoda, že tento světlý moment nebyl gólově úspěšný, jako v 1.poločase. Dalekonosnou střelu jen s obtížemi vyráží gólman ven mimo 3 tyče. V 62.min. po domělém ofsajdu, který nebyl, ztuhla celá obrana hostů, toho využil Krejčí, pasem posílá přesně do brejku střídajícího Zárubu (místo Hrona), přízemní technická střela jen těsně míjí levou tyč Bitýšky. V 66.min. jsme měli obrovské štěstí. Hosté po přímém kopu nastřelují tyč a následná dorážka letí těsně nad. Pak se nadechli naši a opět se, k naší smůle, skóre nemění. Záruba, Krejčí. To jsou jména spalovačů šancí. V 75.min. střídá Kozel Krejčího a ten se po dvou minutách trenérské dvojici za důvěru, kterou mu dali, odměňuje. Překrásnou akci začíná Záruba. Milimetrovým centrem posílá míč na hlavu volného Kozla a ten mazácky zvyšuje na - 2:0. Gól, který pohladil. Baníkovská převaha je už totální. V 80.min. přišel rozhodující moment. Do vápna vnikl neohroženě Minář, obránce mu pokus o střelu šlapákem blokuje, rozhodčí správně odpískal pokutový kop, který s přehledem proměnil Liška - 3:0. Naši pak dohrávali v pohodě a všichni mysleli na konec utkání. Ne však Záruba. Už v nastaveném čase provedl kousek, za který by se nemusel stydět kdekterý prvoligový fotbalista. Kličkou se zbavuje jednoho z obránců, ostatní posílá do role statistů a hosté v úžasu, co si to vlastně dovoluje, ho pouští do malého vápna. Zaruba toho 100% využívá, postupuje dál a dává Bitýšce konečné k.o. - 4:0. Krásný zápas.