19.kolo Bosonohy A - Baník A 0:1

01.05.2010 19:55

Na mokré trávě po noční bouřce, ale za velmi krásného počasí nastoupil Baník v této sestavě: Prečan - Skokan, Davídek, Matouš, Kantor - Kotačka, Zavřel, Havel Jos., Kožíšek - Rozsiczka, Kozel /branka: Kotačka 1x. A domácí začali pěkně zhurta. V 5.min. jako první kopou roh, v 8.min. po trestňáku a následném signálu nastřelují břevno. My jsme se pokusili o první náznak v 10.min., rána Zavřela z první vysoko nad. No a dá se říct, že pak nastává hvězdná chvíle Prečana. Svou pouť po brankářském nebi začal v 13.min. To totiž vytahuje prudký projektil mířící pod břevno nad. Bosonohy však netuší, že z jeho famózních zákroků budou v následných minutách doslova zoufalé. Postupem času vyrovnáváme hru a začínáme se osmělovat. A kdo jiný, než kapitán Rozsiczka zatroubil k útoku. Ve 28.min. se dostává až do vápna soupeře, ocitá se sám před gólmanem, prudká střela však končí v jeho náruči. Domácí evidentně zaskočeni naší agresivitou pomalu vyklízejí pole. Už nepředstavují takové akutní nebezpečí jako z úvodu utkání. A to je voda na mlýn naší ofenzívy. Naopak ataky a rychlé brejky spolehlivě likviduje perfektní obrana, která za svůj výkon zaslouží jedničku dvakrát podtrženou. Ve 42.min. dokonce máme první super šanci. Obrana Bosonoh prohrává souboj s Kantorem, Kantor centruje na malé vápno a hlavičku Rozsiczky z 5metrů gólman likviduje. Poločas končí konstatováním, že tak, jak patřil začátek utkání domácím, konec probíhal v réžii naší.

V druhé půlce přišlo drama. Zasloužila se o to obě mužstva. My vynikajícím defenzivním výkonem, zákroky Prečana z říše divů, jedinou brankou a hosté svou nemohoucností  dát gól ani z těch 100% šancí. Bosonohy začaly druhých 45minut tak, jako poločas první. Velikým náporem, ale velice platonickým. O nějaké šanci se snad dá hovořit z té ze 47.min. Prečan kryje dělovku z bezprostřední blízkosti. To nás nedeprimuje a odpovídáme. V 53.min.zakládá krásný útok Kozel, přihrávka putuje na Rozsiczku, Rozsiczka je úplně sám před gólmanem, ten mu technickou střelu stačí krýt. Gólovka jak vystřižená. Minutu nato, krásný fotbalový moment. Úřaduje opět Rozsiczka. Na půlce přebírá míč, všímá si, že brankář stojí pár metrů před brankovou čárou, lobem ho z asi 35 metrů přehazuje, bohužel přehazuje i branku. V 61.min. se pro změnu ozvaly Bosonohy. Spalují miliónovou šanci. Po střele ligových parametrů ji Prečan stačí pouze vyrazit před sebe. Dobíhající domácí hráč se ocitá před ním sám asi 5metrů. A z této bezprostřední blízkosti stačí naše jednička bombu pod břevno uklidit na roh. Od domácích ojedinělý, ale jak se ukázalo rozhodující moment utkání. Baník se zákrokama Prečana uklidnil a když zjistil, že náš gólman a obrana má svůj den, zaměřil se na útok. Trpělivě čekal, až příjde čas a udeří. Ten přišel v 68.min. Nejdříve však před gólovkou přišlo varování. Kožíšek vnikl do vápna dělovka z úhlu je z námahou vytlačena na roh. Kopeme Havlem roh. Ten putuje přesně na Kotačku, následuje  prudká hlavička, která je tečována domácí obranou a brankář na změněný směr už nestačí reagovat - 0:1. Bosonohy se dostávají do křeče a nic se jim nedaří. Zvláště, když jim v cestě stojí naše vynikající obrana s ještě lepším brankářem. V 74. Prečan likviduje samostatný brejk a totéž zopakuje v minutě 75. Díky Pepo!!! Bosonohy jsou v totálním rozkladu. Nic se jim nedaří, ba naopak Baník hýří nápady, aktivitou, agresivitou. Dokladem je 79.min. a naše super šance. Po milimetrovém ťukesu se Zavřel ocitá sám před gólmanem, ale míří mimo. Do konce utkání pak zbývá 11min. a je očividně vidět, že jediná branka vstřelená bude rozhodující. A to byla ta naše. Následují taktická stříní, když postupně za Zavřela, Kozla a Rozsiczku naběhli Procházka, Souček a Bareš. Závěrem upozorňuji na fakt, proč vyzdvihuji výkony naší obrany v současné sestavě. Zaslouží si to. Statistická řeč mluví za všechno. Baník na jaře sehrál 6 zápasů: Jevišovice 0:0, Znojmo 0:2, Novosedly 1:0, Soběšice 2:0, Mor.Slávia Brno 3:0 a konečně Bosonohy 1:0. Suma sumárum. V pěti zápasech z šesti naše obrana neinkasovala. A to nestojí za pochvalu?