19.kolo muži Vojkovice A - muži Baník A 2:0

25.04.2009 19:37

Šňůra dvanácti zápasů bez prohry pro Zbýšov je minulostí. Zasloužili se o ni nejenom vojkovičtí, ale hlavně my, sami. A zcela právem. Vím, o čem píši, protože jsem byl přímým účastníkem tohoto klání. Sestava Baníku: Prečan - Skokan, Vespalec, Pernica R., Pernica P. - Horký, Šrajtl, Langer, Šrámek - Šauer, Zavřel.  Chyběl Rozsiczka, Kameník a Čech. Tedy,jak se ukázalo během vývoje utkání, klíčoví hráči mužstva. Týmu chyběla koncepce, vázl přechod z obrany přes zálohu do útoku a také soustavný tlak, kterým jsme přiváděli soupeře do úzkých a ten pak dělal chyby, které naši útočníci dokázali gólově využít. V neposlední řadě neměl kdo strhnout mančaft. A právě tato vůdčí vlastnost Rozsiczkovi a Kameníkovi nechybí. To je můj pohled na utkání. Pohled fanouška Baníku.

Začátek byl opatrný na obou stranách, ale první tutovku měli domácí. Po rohovém kopu hlavičku, která už směřovala do opuštěné branky, vykopává nohou, lépe řečeno stehnem, Vespalec ven z brány na roh. To se stalo v 8.minutě. Jinak se hra pohybovala celou čtvrthodinu od vápna k vápnu a jakoby nás tato uspávačka ukolébala. V 18.min.toho domácí 100% využili. Kopal se trestný kop z rohu velkého vápna. Krásný točený kop stačí Prečan ještě zázračně vyrazit s pomocí břevna do pole, ale tam se ho zmocňuje úplně volný útočník Vojkovic a nekompromisně pod břevno - 1:0. Kluci se však nevzdávali a zdálo se, že se vzchopí, jako v každém předešlém zápase, vyburcují se a soupeře převálcují. V to se mohlo věřit zvláště proto, že ve 35.min. posílá opravdovou dělovku přímo z první Zavřel a brankář odvážným zákrokem a konečky prstů vyráží před Horkého, avšakjeho zpětný kontr nenachází cíl, balon nemá ani směr, ale ani razanci. Domácí si zhluboka oddychli a fanda Zbýšova čekal to, co už jsem zmínil výše. Soustavný tlak, při kterém soupeř znejistí a začne dělat chyby. To se však nestalo a bohužel se to nestalo ani v průběhu dalších minut. Hned z následného protiútoku jsme mohli inkasovat podruhé. Střela zcela osamoceného borce Vojkovic letí mimo tři tyče. V 39.min. vyráží Prečan další tutovku nad. Pak se sice osměluje i Šrámek, ale jeho pokus o střelu je opravdu jen pokus. Marnost našeho snažení podtrhuje moment, kdy hlavičku Zavřela z místa penalty by chytil i 150cm žák. Úroveň silně připomíná hru našich v Modřicích, ale tam jsme alespoń neinkasovali.

Druhý poločas začali zbýšovští aktivněji a nadějněji. Hned v 46.min. posílá náš nejlepší hráč Šrajtl ( decentní poznámka: dorostenec!!) nádhernou točenou střelu do vinglu pravého růžku, ke smůle Baníku a štěstí Vojkovic, těsně mimo. V 51.min. opět suprovka. Zavřel dostává ideální míč na penaltu, řítí se sám osamocený na gólmana, snaží se ho špičkou kopačky podstřelit, ale ten se nedá a šanci mu likviduje. I když v této době, tzn. od 45. do 60.min., gól nepadá, tak už konečně to, co Baník produkuje, tak tomu se už fotbal říkat dá. Bohužel to platí pouze do 70.min. Ještě před tímto zlomovým momentem proběhla infarktová 62.min., která měla být pro naše varováním. Nebyla. Hlavička osamoceného borce domácích směřuje těsně nad. No a ve zmíněné 70.min. přichází studená sprcha. Prakticky z druhého útoku ve 2.poločasu se probíjí do našeho vápna jeden z domácích, je nekompromisně sražen a z následné penalty (pozn. spravedlivé) se Vojkovice ujímají vedení - 2:0. A je po fotbale. Ne, že by se naši vzdali a nechtěli vyhrát, ale prostě jsme na zvrat s předvedenou hrou prostě neměli. Zvláště tehdy, když se hra po obdržené brance začala podobat jako vejce vejci hře z 1.půlky. Bez šťávy, bez invence, bez kreaktivity, prostě, marnost nad marnost. A když naši utápí i poslední šanci Šauera v 83.min., je o osudu utkání rozhodnuto. Jmenovaný střílí z maláho vápna přímo do rukou domácího brankáře. Upravit skóre, alespoň kosmeticky, mohl ještě Horký. V malém vápně se z našich nejlépe orientuje z voleje přímo placírkou pod břevno, ale gólman domácích je proti a 100% tutovku vytahuje nad. V 87.min. střídá Skokana Čapka. A když se ani v 90.min. hlavička z maláho vápna obětavě bojujícího Šauera neujala, odcházíme z bitevního pole se sklopenou hlavou. Ruku na srdce. Porážku jsme si zasloužili. Vždyť za 90 minut jsme vyprodukovali to, co se dá nazvat jako fotbal a na co je zbýšovský fanda zvyklý, pouze dvacetiminutovou sekvenci ve 2.polačasu. A to je setsakramensky málo. Když branku nedáme a soupeř ano, tak zákonitě musíme prohrát. Jak prosté. Žádná tragédie se však kluci nekoná. Příští kolo ukažte nám, oddaným fanouškům, že to byla jen vaše momentální indispozice a že se proti Tuřanům bude opět na co dívat a že potěšíte srdce bijící pro BANÍK!!!