2.kolo Baník A - Mor.Krumlov A 2:1

23.08.2010 13:23

Tak jako na sobotním zápase béčka, tak i na nedělním mistráku mužů A panovalo tropické vedro. Baník nastoupil už potřetí během týdne proti mužstvům z krajského přeboru. Nejdříve 15.8. proti Ráječku (prohra 1:2), pak v poháru ČMFS proti Rájci-Jestřebí (výhra 3:2) a včera na svém hřišti výhra s Mor.Krumlovem - 2:1. Bilance na nováčka víc, jak vypovídající. Když nic jiného, tak alespoň signál pro věčné rýpaly, že nemusíme v soutěži hrát druhé housle. Trenér Zavřel určil tuto sestavu: Prečan - Have Jan, Maša, Davídek, Kantor - Jašek, Kotačka, Matouš, Kožíšek O., - Rozsiczka, Havel Jos. Náhradníci: Skokan, Kožíšek A., Šrajtl, Bareš, Dobšík. Branky: Rozsiczka 1x, Matouš 1x.

Jak jsem uvedl úvodem, počasí mělo tropické parametry, ale to nic neměnilo na věci, že se začalo hrát ve velkém tempu, které trvalo vlastně až do konce utkání. Sice se nezačalo ve stylu hrrr na ně!, ale opatrně, neudělat nikde chybu. Obrany převyšují útok a tak vidíme pramálo šancí. Vedro bylo tak nesnesitelné, že sudí ve 27.min. odpíská technickou přestávku na občerstvení. Hned po ní máme první šanci. Havel Jos. zatahuje míč po pravém křídle k lajně, centruje na Rozsiczku, následuje přiklepnutí prsama na nabíhajícího Kotačku, bomba těsně vedle. V 33.min. naše obrana trestuhodně zaspala a narodila se největší šance dosavadního průběhu utkání. Po pravé utekl forward Krumlova, přízemním prudkým centrem posílá míč do našeho vápna na nabíhajícího svého spoluhráče a ten v běhu přímo z první vysílá projektil, na štěstí pouze do tyče. Stáli při nás všichni fotbaloví bozi. Pořádně nám zatrnulo, ale vůbec nás to nevyvedlo z míry. Oklepali jsme se a dál zlobíme. A vyplatilo se to. V 35.min. zakládá rychlým sprintem Rozsiczka útok v běhu nahrává na volného Kotačku, ten se ocitá před gólmanem sám, střílí, hosty nejprve zachraňuje tyč, odražený míč putuje zpět do vápna před ležícího brankáře a Rozsiczka svým typickým agresivním důrazem doklepává do sítě - 1:0. Naše radost je obrovská a možná, že branka krumlováky tak nějak zaskočila, ti padly do útlumu a čekají pouze na konec půlky.

Tempo z prvního poločasu poračuje i ve druhých 45minutách. Držíme stále krok s hosty. Vytváříme si dokonce i mírný tlak a jsme v těchto minutách jasně lepším týmem. Svou převahu korunujeme v 55.min. Havel Josef zahrává roh. Balon posazuje na milimetr přesně na hlavu Matouše a ten se nemýlí a přesně k levé tyči - 2:0. V 60.min. dochází ke střídání. Za Jaška naskakuje Skokan. S vědomím dvoubrankového náskoku se nám už dýchá lépe. Úplně ovládáme dění na hřišti. Naše v pohodě a perfektně hrající obrana odvrací už v zárodku se rodící byť sebemenší náznak rodícího se brejku. Naopak naši využívají každého zaváhání hostí a okamžitě útočí. Dokladem je 70.min., kdy špatný odkop bleskově využívá Havel Josef, bohužel stojí příliš daleko a v přemíře snahy přestřeluje vysoko nad. Krumlov se snaží, ale jejich útoky jsou bezzubé a když se dostanou na naší půlku, tak narazí na naše skvělé duo Matouš Maša a mají po nadějích. V 82.min. protrhli krumlovští smůlu a mohou konečně skórovat. Ale to by nesměl stát v bráně naše jednička Prečan. Prudký míč, který pronikl až k němu reflexívně vyráží na roh. V 85.min. dochází ke kuriózní situaci. Při jednom z mnoha útoků našich se Havel ocitá v ofsajdu. Rozhodčí ho odpíská a obránce Krumlova ve snaze míč okamžitě vrátit zpět do hry nahrává ho přímo osamocenému Rozsiczkovi, který je tak překvapen nastálou situací, že super tutovku zahazuje. V 86.min. odchází jeden z nejlepších hráčů Havel Josef, přichází Bareš. A ještě jedno střídání následuje. To je však už v nastaveném čase. Šrajtl naskakuje za jednoho ze strůjců našeho úspěchu, Rozsiczku. Běží 2.min. nastavení a Baník ztrácí koncentraci a už se vidí pod sprchami, když se hostům podařilo konečně alespoň upravit konečný výsledek. Po rohu, který kopou nabíhá na centr jeden z hráčů a přímo z voleje bombou, na kterou nemá Prečan nárok, snižují na konečných - 2:1. Následně sudí končí zápas. Vítězství jsme si plně zasloužili.