2.kolo Baník B - Střelice 1:0

21.08.2010 21:01

Za úmorného vedra nastoupil Baník v této sestavě: Škula D. - Sedlák, Hruška, Procházka, Matějka - Liška, Škula J., Schmid, Fejta - Hron, Kozel. Branka: Kozel 1x. Náhradníci: Kožíšek A., Šrajtl, Švancara. A začátek byl ve znamení velmi rychlé a pohledné hry, zvláště ze strany našich. Pokračovali jsme ve výkonu, který jsme předvedli před týdnem, bohužel pouze v prvním poločase. Druhých 45 minut bylo už o něčem jiném. Už ve 3.min. nasměroval Liška Hrona do sprintu, Hron z úhlu pálí, ale brankář vyráží. V 16.min. se Hron odvážně vrhá do vápna kde je nemilosrdně sražen - penalta se nekonala. Ve 22.min. zahrává Liška roh. Obrana odvrací, ale pouze opět k němu. Následuje přihrávka na Kozla, ten do náručí gólmana. Ve 25.min. utíká celé obraně opět Hron, snaží se přehodit brankáře, ale ten mu lob včasným vyběhnutím sráží. Ve 26.min. probíhá rozhodující moment utkání. A opět je u toho Hron. Svým typickým, už pokolikáté, sprintem ukazuje obraně záda, přihrávka míří na volného Lišku, ovšem tu mu stačí beci ještě srazit, ale míč se dostává ke Kozlovi. Celá defenzíva ho nechává trestuhodně připravovat pozici na smrtící úder a ten přišel vzápětí. Ze vzdálenosti asi 16m krátkým švihem vypálí jedovku k tyči a rázem svítí na ukazateli - 1:0. Podotýkám, že zasloužených. Snaživý hosté, kteří byli jednoznačně fotbalovější, než minule Drásov, neustále dotírali na naší obranu, ale ta byla skálopevná a Procházka s Hruškou odvedli kus poctivé práce a vlastně Střelicím nic nedovolili. V 35.min. běží Hron opět sám na brankáře. střela končí na boční síti. Pak v 39.min. probíhá, myslím si, že nejkrásnější akce utkání. Fejta brilantně zpracovává přihrávku, okamžitě ji směřuje na Kozla, Kozel vidí volného Hrona, ten je opět v tutovce, okamžitě pálí a gólman zázračně konečky prstů vytahuje nad. To se odehrávalo během 5-6 vteřin. Hosté byli v roli statistů. Za stálé převahy naší rezervy pak poločas končí.

Druhý poločas byl, jak už jsem se zmínil, úplně o něčem jiném. Sice Hron v 48.min. opět utíká obráncům, ale ti mu tentokrát nedají klid a jeho střela je v pohodě likvidována. V 50.min. střídáme. Odešel Sedlák, naskočil Švancara. Ještě dvakrát jsme se dostali do šance před velkým útlumem, který pak nastal a trval vlastně až do konce zápasu. V 54.min. utíká Kozel, nezištně na Lišku, bombu z hranice vápna mu gólman kryje. V 59.min. zahazovač šancí Hron běží opět sám na brankáře, dělá mu kličku, ale ten mu odvážným skokem pod nohy zabraňuje skórovat. Od táto doby probíhá už zmíňovaná křeč. Nic se nám nedaří. Tytam jsou prudké nájezdy do hloubky defenzívy Střelic. Ba naopak, my musíme čelit stále většímu tlaku a nebýt perfetní obrany - nevím, nevím... V 66.min. odchází Kozel, nastupuje Šrajtl. Pak Hrona mění Kožíšek, ale na naší uspávačce se nic nemění. Hra se odehrává většinou ve středu pole a překvapivě i před naším vápnem a zásluhou velmi slabého rozhodčího vidíme kopanou a ne fotbal. Z letargie se nás snaží probutit až v 80.min. Matějka, ale prudká bomba letí vysoko nad. To už se však každý dívá na hodiny a přeje si konec. Hosté, ve snaze vyrovnat, zapoměli na zadní vrátka a mladý dorostenec Kožíšek je mohl potrestat. V 91.min. utekl všem starším a zkušenějším hostům, postupuje sám, ale střela, kterou vyslal však nemá petřičnou razanci. Škoda, moc jsem mu to přál. Utkání končí a myslím si, že zaslouženým výsledkem - 1:0.