2.kolo Baník - Višňová 1:0

24.08.2008 00:00

muži Baník A - muži Višňové 1:0 /branka: Kameník 1x

sestava: Prečan - Mazánek, Langer, Pernica R., Pernica P. - Šrámek, Šmíd, Horký, Kantor - Šauer, Rozsiczka

Hned od začátku bylo vidět, kdo prahne po vítězství víc. Byli jsme to my. Na hostech bylo evidentně znát, že si přijeli pro bod a tomu podřídili celou taktiku boje. Zdržovali z rozehrávkou, zakopávali míče, otáleli s odkopem od brány, diskutovali s rozhodčím, prostě dělali vše, jen aby neinkasovali. Zato my jsme se pustili do soupeře s vervou a zatlačili ho na dlouhé minuty na jeho polovinu a nedali mu ani vteřinu vydechnout. Tato nátlaková hra, která fakticky trvala celé utkání, na konec slavila úspěch. Ale začnu pěkně po pořádku. Jak už jsem výše naznačil, začali jsme s elánem a také první šanci, ještě ne g'olovou, měl Baník. To po pravé straně uniká Šrámek a krásně načechraný centr hlavičkuje Kantor nad. Tlak a vysoké tempo pokračuje. Hosté se pouze brání. První střelu vysílají na bránu až ve 22.min. Na hodinách svítí 26.min. a domácí spalují, jak jinak, svou první a bohužel ne poslední, tutovku. Rozsiczka utekl po křídle celé obraně a překrásným centrem nachází hlavu Šmída a ten z malého vápna pálí těsně vedle. Hrajeme dál. Ve 33.min. Horký těsně před vápnem napřahuje a jeho tvrdý projektil míří opět vedle. Šance č.3. Rozsiczka se ve 35.min. slalomem alá Maradona zbavuje dvou obranců, uvolňuje se, avšak brankář dělovku z úhlu vyráží do pole. Šance č.4. Probíhá poslední minuta a Šmíd se rozbíhá s míčem a zakládá rychlý protiútok. Posílá do běhu po pravém křídle Šrámka, ten se rozhodl centrovat před bránu a tam prudký míč minul nejen gólman hostů, ale bohužel i Šauer a Rozsiczka. To by se nám odcházelo ze hřiště s gólem do šatny. Takhle na ukazateli svítí stále pro hosty přijatelných 0:0.

A druhý poločas začal, jak první skončil. Naším tlakem a šancemi. Na pořadu je zahozená tutovka v 51.min. Spalovač má jméno Rozsiczka. Do jeho prudké střely, mířící už do brány, se obětavě vrhá hostující obránce a sráží ji na roh.  Druhým zahazovačem ve 2.půlce je na řadě Šrámek. Horkého centr hlavou umísťuje těsně vedle tyče. Hodina hry a stav je stále 0:0. Dáme vůbec dneska branku? Pomůže nám střídání? V 61.min. Odchází Kantor a přichází Kožíšek. A stále nic. Dokonce jsme mohli v 81.min inkasovat.  Všem fanouškům notně zatrnulo. Po faulu na polovině hřiště hosté dlouhým nákopem posílají míč až do našeho pokutového území, který doputoval až ke zcela osamocenému útočníkovi hostů a jeho bombu Prečan, naše jednička v bráně, zázračně vyráží nad. Všichni na stadioně si oddychli a v duchu odříkali modlitbu za Prečana.  V této době tzn. zhruba 10 minut si vybíráme i my slabou chvilku. Hra ja neurovnaná, rozdrobila se na spoustu osobních soubojů a to vše vyhovuje hostům z Višňové. Příchodem Kameníka se však začalo opět hrát. Zhruba v 82.min. spaluje 120% šanci Rozsiczka. Ocitá se sám před gólmanem a balon z malého vápna mu posílá malou domů přímo do náruče. A pak to konečně přišlo. Šmíd (spolu se Šrámkem nejlepší hráč) proniká nekompromisně do pokutového území, je nemilosrdně sražen a z následné penalty Kameník otevírá skóre - 1:0. Tato branka, jak se ukázalo, poslala definitvně hosty do kolen. V 90.minutě střídáme, přichází Vespalec a následně mohlo být vymalováno. K zdánlivě ztracenému míči se svým důrazem dostává Mazánek krásně ho posazuje na hlavu Šmída....vedle. Zoufalá snaha hostí o varovnání i přes to, že se 4 minuty nastavovalo, vyzněla na prázdno. Končí zápas výhrou Baníku. Vydřenou, ale zaslouženou.