2.kolo Jevišovice - Baník A 0:3

16.08.2009 20:42

Tropické počasí nás doprovázelo na 1.zápas našeho áčka v nové soutěži venku, v Jevišovicích. Autobus nebyl k dispozici, p.Hořínek, mistr volantu, ochořel, a tak se jelo osobákama. Sestava byla následující: Prečan - Čech, Vespalec, Davídek, Čapka - Skokan, Langer, Kameník, Kožíšek - Rozsiczka, Zavřel. Náhradníci: Horký, Souček, Kozel, Cenek. Branky: Rozsiczka 1x, Kameník 1x, Langer 1x.

Záčátek byl pro Baník jak z říše snů. Prakticky hned z prvního útoku se radujeme. Po minele domácích Zavřel v 3.min. špičkou kopačky padáčkem za obranu přesně na Rozsiczku a jeho krásný lob končí poprvé v síti - 0:1. Byl to pro Jevišovice ale pořádný šok. A z tohoto mrtvičkového stavu se vlastně nevzpamatovaly až do konce. Jako omámení bloudily po hřišti a vůbec je nic konstruktivního nenapadlo. Dokladem budiž fakt, že za celý 1.poločas vystřelily 2x, a to v 19. a 43. minutě. Na vyrovnání žalostně málo. Hra pak upadla do průměru a obě mužstva čekala na chybu soupeře. Té jsme se dopustili první my. Avšak Prečan jedovku ve vzpomínané 19.minutě bravůrně likviduje. Nedisciplinovanou a hrubou hrou jevišovických se naši nenechali vyprovokovat a to se nám vyplatilo. Velice dobře hrající a na hřišti jasná jednička Rozsiczka proniká do vápna, je faulován a  penaltový odborník Kameník se nemýlí - 0:2. Končí poločas a nutno říci, že navrch jsme měli jednoznačně my.

2.půlka začala velikým náporem Jevišovic. Nebylo se však čemu divit. Kdo chce vyhrát, musí útočit. S tímto faktem však byla proti naše obrana, která dirigovaná výborným Vespalcem a super výkonem hrajícím Davídkem, odvracela jeden nájezd za druhým. Statisticky řečeno, za 10min. 2.poločasu vyslali domácí víc střel, jak za celý poločas první. Jejich tlak vyvrcholil v 58.min., avšak samostatný nájezd bravůrním zákrokem likviduje jednička v naší brance Prečan. Díky, Pepíku. Všichni jsme si, kromě domácích, oddychli. Odpočinková desetiminutovka se nám v zápětí nemusí vyplatit. Střela vyslaná v 60.min. končí jen těsně nad. Ale po hodině hry, kdy jsme zjistili, že soupeř je vlastně neškodný, začali jsme zlobit. Nejdříve v 63.min.střídá výborně hrajicího zraněného Davídka Cenek a pak to začalo. V 65.min. Rozsiczka milimetrově nahrává Zavřelovi, bomba, kterou vyslal, brankář vytahuje konečky prstů nad. V 70min. opět Zavřel, těsně vedle. V 77.min. Rozsiczka po úniku také těsně vedle. Kanonáda pokračuje. V následující minutě pálí Zavřel smůlovitě mimo. No a vyvrcholením našeho gala koncertu je 76.min. Padá totiž gól, na který se chodí dívat fanoušek s radostí na celém světě. Po dlouhém autu od Skokana, až vlastně do pokutového území, zpracovává Langer, stačí pouze jedna klička, zbavuje se posledního obránce, přesnou, nádhernou střelou do protipohybu gólmana do praváho růžku - 0:3. To byla nádhera. Fanouškovo srdce zaplesalo. V 79.min. odchází Kožíšek, přichází Horký.  A v 86.min. mohlo být definitivní K.O. pro domácí. Prečanův dlouhý výhoz až za půlku soupeře zpracovává Rozsiczka, jede sám na gólmana, střelu, mířící už do prázdné brány brankář vytahuje na roh. 100% tutovka. To je konečné utrum, zápas končí. Nedá mi to však, abych něco k zápasu dodal. Vlastně k zápasům dvěma, Baníkem zatím odehraným. Jak doma s Hrušovanami, tak venku v Jevišovicích. Všem těm, kdo nepřejí Rozsiczkovi nic dobrého, vzkazuji. Pojďte se na něho podívat. Něco z fotbalového kumštu uvidíte. Chválím ho nejen já a kluci z mužstva, ale slova chvály nešetří ani fanoušci soupeřů. Vím o čem mluvím. Když jsem totiž na dotaz, kdo to je ten hráč s číslem 13, který nám dělá starosti a nemůžem ho pohlídat, odpověděl, že je to 40 letý dědek, tak jsem dostal odpověď, že kéž bychom takového dědka měli i my. Radku, držím ti palce!!!