2.kolo Řeznovice - Baník B 1:2

17.08.2009 12:07

Řeznovice - Baník B 1:2 /branky: Schmid 1x, Hron 1x

K dalšímu mistrovskému utkání, opět venku (Řeznovice budou konečně v jarní části rekonstruovat hřiště, proto na podzim vše hrají doma) jsme odjeli pouze s jedním náhradníkem. Omluveni byli: Jašek a Nešpor, nedostavil se Záděra, ani dva dorostenci. Naštěstí po dovolené
nastoupil Schmid a z áčka zapůjčený Šauer.
sestava:Škula D. - Liška, Hruška J., Schmid, Matějka - Šauer, Fejta, Škula J.,Záruba - Hron, Minář (85.min. Horák)
Začali jsme s výhodou hry z kopce, což je jedna ze zvláštností řeznovického hřiště. Hned v 11.min. zahrával Minář rohový kop, na který naskočil Schmid a přesnou hlavičkou nedal Havlíčkovi šanci - 0:1. Vedoucí branka nás uklidnila a pohlednou, kombinační hrou jsme drželi domácí v uctivé vzdálenosti od naší branky. Řeznovice se dostávali do náznaků šancí pouze po standartních situacích. To my zahazovali jednu šanci za druhou - Hron dvakrát sám, Zárubova střela zblokována, Šauerův průnik málem skončil vlastní brankou v síti domácích. Řeznovice kontrovali jedinou akcí po naší špatné rozehrávce. Poločas skončil 0:1.

Do 2. poločasu jsme šli pochopitelně beze změny s cílem přečkat úvodní nápor a z nějakého brejku udeřit. Domácí se do nás pustili a deset minut se hrálo prakticky na jednu branku - na tu naši. Domácím postupem času v horkém počasí docházely síly a nám se odkrývaly možnosti k útokům do odkryté obrany. V 54.min. znovu Hron zahazuje gólovku, v 61.min. Šauer předložil tutovku Zárubovi, ale Domino v jasné šanci netrefil branku. V 66.min. se podařilo domácím vyrovnat, ale na této brance má svůj podíl nepřesný rozhodčí, který nechal pokračovat ve hře po jasném faulu na Matějku - 1:1. Po uklidnění vášní jsme se znovu pustili do dobývání soupeřovy branky. V 73.min. Hron přehodil vybíhajícího brankáře, ale obránci vykopli z čáry. V 76.min. zahrával Liška trestný kop, na který nedosáhli Fejta ani Šauer.Řeznovické jsme zatlačili ke své bráně a v 84.min. se Hron  konečně dočkal, když trefil míč perfektně z voleje - 1:2. Radost zbýšovského kotle,tvořeného třemi fanoušky, pánové Nešpor,Leštinský a Sedlák, byla převeliká. Vždyť v Řeznovicích béčko nevyhrálo už hrozně dlouho, jestli vůbec někdy. Do hry se ještě zapojil Horák a po závěrečném hvizdu mohla propuknout naše nelíčená radost.