2.přípravný zápas áčka mužů

09.02.2014 19:42

Sestava: Juris - Večeřa, Patocs, Jašek, Nekuža - Kazda, Šeliga, Bím, Straka - Vališ, Sobotka. Branky: Kazda 2x, Sobotka 1x, Nekuža 1x.

Zápas lze rozdělit na tři části. První a třetí část patřila nám, druhou třetinu (začátek druhého poločasu) překvapivě opanovali hosté. Takto můžeme charakterizovat průběh druhého přípravného zápasu.

Utkání proti účastnikovi Městského přeboru mělo být lehkou záležitostí. A první poločas tomu nasvědčoval. Baník měl permanetní převahu, ale bohužel, vyjádřil ji pouze jedinou brankou. Dal ji Michal Sobotka. Po perfektní akci padá nádherná branka. Naši kluci udělali ze soupeře v 15.min. solné sloupy. Sobotka udělal ve vápně kličku, posadil brankáře na trávník a technickou střelou k tyči otevřel skóre - 1:0. Obřany vystřelily poprvé až ve 40.min. Poté měly jedinou suprovku v zápase, ale Juris jejich sólo odvážným pádem pod nohy zlikvidoval. Vícekrát se soupeř na dostřel nedostal.

Začátek druhé půlky patřil, jak už jsem se výše zmínil, hostům. Obřany jakoby v kabinách vyměnily celé mužstvo. Najednou jich bylo plné hřiště. V této části také padla jejich jediná branka. A po zásluze. Ze 20metrů vymetly v 56.min. pavučinu jurisovy branky - 1:1. Baník dělal zmatky, hledal se, přihrávky byly alibistické a neměly adresáta. Pak nás ještě v 60.min. zachránilo od pohromy břevno. Štěstí, že se naši včas vzpamatovali a v 62.min. utnuli obřanský entuziasmus. Po trestném kopu se dostal k míči Kazda a dorážkou zvyšuje na - 2:1.  A od této chvíle to byl opět Baník z 1.půlky. David Kazda úřadoval ještě jednou. Utekl v 75.min. po pravém křídle a z úhlu parádně přehodil lobem brankáře - 3:1. Hostům evidentně docházeli síly. Stále více a více nechávali otevřená vrátka pro naše rychlonohé hráče. Jako třeba v 80.min. si dovolil náš obránce Nekuža odvážně vniknout do vápna a uzavřel svou první brankou v Baníku celkové skóre na - 4:1.