2. přípravný zápas: muži Baník A - muži Mor.Krumlov A 1:1

16.07.2009 10:10

muži Baník Zbýšov A - muži Mor.Krumlov A 1:1 /branka: Rozsiczka 1x, hráno v Rouchovanech

sestava: Prečan - Čech, Rozsiczka, Langer, Kožíšek - Šrajtl, Souček, Čapka, Hron - Zavřel, Kozel

Na velmi pěkném hřišti s kvalitním trávníkem a zbýšovskými parametry sehrálo naše áčko druhý přípravák. A začali jsme velmi špatně. Ba, katastrofálně. Už v 5.min. prakticky z první šance se ujímají hosté vedení. Po nedorozumění naší obrany s brankářem Krumlov využívá této chyby a otevírá skóre - 0:1. V 10.min. mohlo být srovnáno. Po ose Kožíšek, Kozel, Zavřel posledně jmenovaný z malého vápna přestřeluje. Ve 25.min. se otevřelo nebe a zbytek zápasu se odehrává v bouřce a lijáku. K prudkému dešti se přidalo i pološero, takže identifikace aktérů byla velmi komplikovaná. Počasí pak ovlivnilo kvalitu utkání, protože Baník nemohl uplatnit svoji největší zbraň, která ho zdobila v Zakřanech proti Ivančicím - kombinační hru.

Za stálého deště a šera pokračuje 2.poločas. Tentokrát úvod vyšel dobře pro nás. Ve 47.min. dostává Zavřel přesný pas za obranu hostí, přehazuje si mírným lobem vyběhnuvšího brankáře, ale je ním nemilosrdně sražen a z následné penalty se Rozsiczka nemýlí - 1:1. Pak se na hřišti víc bojuje, jak hraje. Podotýkám, že největší vinu na tomto stavu nese počasí. V 57.min. se mohli radovat pro změnu krumlovští. Jejich útočník se řítí sám na Prečana, míč mu na rozmoklém terénu odskakuje od nohy a míří vedle za brankovou čáru. A od této chvíle se hrálo od vápna po vápno a jen s náznaky šancí. Tutovka Krumlova z 83. min. byla vyjímka potvrzující pravidlo. Tentokrát obrana stojí na svém místě a napravuje kiks z 1.poločasu. Rozsiczka vykopává míč z prázdné branky.