20.kolo Baník A - Čebín A 2:1

09.05.2010 20:08

Naše áčko chtělo ukázat před svým publikem, že výborné výsledky z posledních kol nejsou náhodné, což se mu vyvedlo na 100%. Nastoupilo proti velmi kvalitnímu soupeři z Čebína v této sestavě: Prečan - Kantor, Matouš, Davídek, Skokan - Havel Jan, Havel Jiosef, Kotačka, Kožíšek - Rozsiczka, Kozel. Branky: Zavřel 1x, Matouš 1x. Náhradníci: Zavřel, Kožíšek Adam, Procházka.

Souboj dvou sousedů v tabulce sliboval pěknou a dramatickou kopanou. Od prvních minut se obě mužstva do sebe zakousla, ale zdá se, že mírně navrch máme my. Už v 15.min. si vytváříme gólovku. To na centr do vápna nabíhá Kotačka, obránci mu v poslední chvíli odkopávají míč od nohy na roh. Míč putuje za čáru jen pár centimetrů vedle brankové tyče. Byl by to parádní vlastenec. Tento moment Čebín nesrazil, dál hraje otevřeně, ofenzívně. I on si vytváří šance, ale naráží na pevnou obranu Baníku a když se mu přece jen povede jí proniknout, v cestě mu stojí naše brankářská jednička Prečan. Zahrozili jsme podruhé. Rozsiczka svým typickým agresivním způsobem vybojovává už zdánlivě ztracený míč, kličkou se uvolňuje, prudká střela, mimo. Po úvodní dvacetiminutovce, která jasně patří nám, přichází šok. Vlastně z protiútku po rozsiczkově šanci ve 21.min. je sražen v našem pokutovém území čebínský hráč, sudí nařizuje penaltu. Ta je bezpečně proměněna - 0:1. Ovšem Baník nepropadl panice. Otřepal se a výsledkem je další suprovka. Hosty v té chvíli políbila fotbalová štěstěna. Po rychlém útoku se dostává k míči Rozsiczka. Nabíjí rozběhnutému Kotačkovi, jeho dělový projektil míří k pravé tyči. Brankář však tygřím skokem vytahuje konečky prstů balon na pravou tyč.

Do druhého poločasu nastupujeme se dvěma změnami. Místo Kozla a Havla Jana nastoupil Zavřel a Procházka (ten podal vynikající výkon, i když měl v nohách dopolední zápas v Lažánkách). A opět začínáme aktivněji a útočněji. Co jiného nám zbývá, když chceme vyrovnat. V 52. min. se natěšený fanoušek konečně dočkal. A kdo jiný je u počátku gólové akce, než Rozsiczka. Jeho fotbalová drzost a agresivita slaví úspěch. S míčem vniká do vápna, nenechá se od něho oddělit, přihrává v pádu Kantorovi, ten ač atakován a faulován přes hlavu stačí načechrat za sebe na Zavřela a Zavřel šikovně prakticky do prázdné branky - 1:1. Od této doby hrajeme prim my. Vlastně až do konce utkání. V 63.min. je rozhodnuto. Kopeme trestný kop asi z 25 metrů. Do vápna se vřítil Matouš a hlavou, takovým koníčkem do země k tyči zavěšuje a stav je najednou obrácený - 2:1. Prostě dokonalý zvrat, ale vzhledem k vývoji utkání zcela zasloužený. V 81.min. střídá výborného Zavřela Kožíšek A. Za minutu nato mohl dát hostům konečný smrtící polibek Rozsiczka. Běží sám na brankáře, před vápnem je nemilosrdně stržen a hosté dohrávají o jednoho méně. A tím pro ně zhasla poslední naděje na vyrovnání. Perfektní zápas. Kluci fandové vám děkují.