12.06.2010 21:33

Starší přípravka Baníku Zbýšov vítězem okresního přeboru Brno – venkov !!

FC Ivančice – Baník Zbýšov 0:2 (0:2)

Branky: 2., 10. Čavajský

Původně mělo být toto závěrečné utkání sezony jen nic neřešícím „fotbálkem“ před plánovanou ukončenou v Hornickém domě. Jako blesk z čistého nebe přišla během čtvrtečního odpoledne zpráva ze Zastávky, kde poslední Čechie uhrála šokující bezbrankovou remízu s naším hlavním konkurentem z Kuřimi. Situace se tedy změnila o 180% !!! Čekalo nás nejdůležitější utkání v krátké 3-leté historii tohoto kolektivu.

V tropickém počasí (35°C) jsme tedy nastoupili v nejsilnější sestavě, s Mertlem na beku a Suvdaou pouze na lavičce. O důležitosti utkání svědčila i přítomnost předsedy oddílu JUDr. Šauera a především velká podpora našeho fanclubu z řad rodičů vyzbrojených i vlajkami Baníku.

Úvod utkání = one-man show Miloše Čavajského, kterého zastihl závěr sezony ve výborné formě. Hned ve 2. minutě se vydal na výlet Mertl, po pravé straně prošel až před vápno domácích, našel Šrámka, ten sklepl na Čavajského, „Milošek“ se svým typickým způsobem vřítil mezi obránce a ke vzdálenější tyči s neuvěřitelným přehledem zavěsil – 0:1 !!!

Hned za minutu byl po perfektní přihrávce Chlupa v další šanci Šrámek, brankář domácích byl však tentokrát na místě. V 10. minutě jsme vedli už 2:0, kdy se po kombinaci Šrámka a Chlupa znovu prosadil tvrdou střelou Čavajský. Soupeř měl největší možnost ke skórovaní v 18. minutě, kdy bomba Hložka z trestného kopu skončila na břevně naší branky. Jinak jsme soupeře celý poločas přehrávali a zahodili jsme ještě několik dobrých příležitostí.

Druhý poločas už byl z naší strany o poznání slabší. Za úmorného vedra jsme se již tolik do útoku nehnali a na hřiště se také dostali i všichni hráči z lavičky. Přesto jsme mohli naše vedení navýšit, blízko hattricku byl Čavajský, v zakončení se tentokrát trápil Šrámek. Hosté se v závěru dostali také do 2 šancí, jednu zahodil Hložek, druhou zneškodnil výborným zákrokem Baňa.

Za skandování našeho fanclubu (pod vedením p. Chlupa) „MISTŘI – MISTŘI !!!“ píská rozhodčí konec – je dobojováno !!! Starší přípravka Baníku je vítězem okresního přeboru Brno – venkov pro sezonu 2009/10 !!!Úspěch je o to cennější, že se jedná v drtivé většině o hráče r. 2000. Prakticky celý kádr (kromě 3 hráčů) tedy zůstává v této věkové kategorii i pro příští sezonu. Po loňském vítězství v kategorii mladších přípravek jsme si tedy triumf zopakovali i v kategorii starší !!!

Pozn: Podrobnější zhodnoceni sezony – během příštího týdne.

Již v úterý 15.6.2010 budeme mít tedy tu čest reprezentovat okres Brno – venkov na krajském finále v Boskovicích!!!! Sraz u stadionu v 7:15 hod. Našimi soupeři ve skupině budou tito vítězové ostatních OFS : OFS Blansko, OFS Břeclav, OFS Vyškov. / informace dodal trenér M.Vespalrc ml. /