20.kolo Veverské Knínice - Baník B 3:2

17.05.2009 20:42

Trenéři Fojtík a Vespalec z 16 hráčů, které měli k dispozici, vybrali tuto sestavu: Škula D. - Šrajtl, Škula M., Sedlák, Matějka, - Krejčí, Souček, Škula J., Liška - Hron, MinářNáhradníci: Záruba, Kozel, Hruška J., Hruška L., Švancara. Branky: Krejčí 1x, Minář 1x.

Domácí začali raketově. Ve 2.minutě zakládají bleskový útok a bombu, která následuje vytahuje Škula nad. Kope se roh. Chaos v malém vápně řeší náš brankář pouze vyražením míče před sebe. Nedůsledností našich obránců se však k němu dostávají kníničtí a důraznou dorážkou otevírají skóre - 1:0. Kluci se nestačili otřepat z úvodního šoku a přichází druhá infarktovka. Běží 7.min. a skóre se opět mění. Znovu se kope roh. Následuje centr, hráč Knínic se snaží hlavičkou skórovat, ne však on, ale druhý spoluhráč využívá svého důrazu a rázem je to - 2:0. Dokonalá sprcha. Potkalo nás to, co nás potkat nemělo. Totiž na terénu, na jakém se hraje získává obrovskou výhodu ten, který vstřelí první branku. Inkasující musí tvořit, vedoucímu stačí bořit. A každý ví, co je lepší. Před béčkem čeká nelehký úkol. Pokusit se o nemožné. Obrátit výsledek v náš prospěch. Povede se nám to? Ve 28.min. se zdá, že se sen o vítězství stane skutečností. Hruška J. střídá Sedláka a nastává zásadní obrat v utkání. Hruška J. vlétl na plac a svým přirozeným respektem staršího strhl na svou stranu i ostatní. Hře dal smysl, pořádek, mužstvo dal do latě a začal se boj o vše. Postupně přebíráme iniciatívu. Svou technickou a nápaditou hrou neustále zaměstnáváme soupřovu obranu a je jen otázkou času, kdy padne kontaktní gól. V 39. min. můžeme jásat. Liška zahrává trestný kop a šikovně stojící Krejčí hlavičkou už jenom rozvlňuje síť - 2:1. Moc pěkný gól.

Do druhého poločasu nastoupili naši s jednou změnou. Místo Matějky nastoupil Kozel. Domácí se do nás pustili hlava nehlava, jako v polačase prvním. Jenže super šanci tentokrát nevyužívají. V cestě jí stojí Škula D. a perfektním zákrokem ji kryje. Baník začíná pak hrát aktivněji a tachničtěji. Ovládat zcela průběh utkání a většina bojů se odehrává na půlce soupeře. Za svou líbivou hru je po zásluze odměněn. Vše začal Kozel. Ještě na své půlce zpracovává míč, postupuje na polovinu Knínic, hledá okem Hrona, adresuje mu pas, Hron vidí volného Mináře a ten udělá něco, co se jen tak nevidí. Ač tísněn, placírkou technicky a liščácky obstřeluje vyběhnuvšího gólmana - 2:2. V nátlakové hře pokračujem dál. Po přesné přihrávce Krejčího se dostává do super šance Kozel, technická střela míjí opuštěnou bránu. To už není vystrašené mužstvo z 1.půle, ale sebevědomý kolektiv, který předvádí opravdu kvalitní fotbal.  Co se však nestalo. Je asi deset minut do konce. Přichází další standartka.  Naše prokletí , ROH!! Opět po rohu závar, opět špatný odkop, opět volný hráč a co logicky musí následovat? Opět gól. A ten padl -  3:2. Suma sumárum. Tři rohy, třikrát nedůsledný odkop, třikrát inkasujem. Ale fotbal se mi líbil.

Ještě malá vsuvku, kterou zásadně nedělám. Ale v takovéto závažné situaci, která nastala v průběhu utkání, je vyjímka na místě. Ve druhém poločase nechtěně z bezprostřední vzdáleností nastřelil náš obránce hlavního sudího do břicha. Ten se po otřesu vzchopil a pískál dál. Vzápětí, snad po 10minutách, však zkolaboval a musel být odvezen "rychlou" do nemocnice. Může někdo poskytnout informaci o jeho zdravotním stavu? Jistě je každý zvědavý,jestli se mu nic vážného nestalo. Na mé webové stránce najdete KNIHU NÁVŠTĚV a veškerá informace o této nešťastné události s povděkem uvítám.