21.kolo Baní B - Řeznovice 4:3

23.05.2009 19:01

Kdo byl v sobotu na našem béčku, nelitoval. Rezerva pokračuje dál v líbivé hře a na jaře je jak vyměněná. Je však evidentní, že punc kvality jí vtiskli velezkušení Šmíd, Liška, Hron, Matějka a Hruška J. Když se k nim přidají ve výborné formě hrající Minář, Škula J., či Záruba a spolehlivý Švancara, nikdo se pak výborné hře Baníku nemůže divit.

Sestava: Tesař - Škula M., Čapka, Hruška J., Matějka - Krejčí, Šmíd, Škula J.,Liška - Minář, Liška. /branky: Hron 1x, Liška 1x, Krejčí 1x, Záruba 1x.

Hra pořádně nezačala a už jsme mohli prohrávat. Hned v 1.min. se řítí osamocený útočník Řeznovic na naši svatyni. Tesař, posila z áčka, první příležitost hostů odvážným pádem pod nohy likviduje a kryje i následnou dorážku. Po infarktovém úvodu se začalo opravdu hrát. A bylo se také na co dívat. Kvalitou byl zápas alespoň o třídu výš. Nutno dodat, že na ní měla podíl obě mužstva. Tento styl však více vyhovuje nám. Máme na našem letišti prostor na kombinaci i techniku. Ale, když se nám začíná nejvíce dařit, přichází sprcha. Po rohu letí centr do vápna a nekrytý útočník hlavou pod břevno otevírá skóre - 0:1. Branka nás sice zaskočila, ale nepoložila. Dál jsme aktivnější i iniciativnější. Škulovu střelu ještě stačí brankář krýt a      druhá, hruškova, letí těsně mimo. Ovšem ve 22.min. Řeznovice kapitulují. Čapka s asi 30 metrů kope trestňák. Ve vápně se nejlépe orientuje Hron a hlavou nekompromisně k tyči vyrovnává -1:1. Krásný moment. Vypracovaný, kombinačně perfektní. Následně se škulova bomba otírá o horní břevno. Ve 27.min. se probíjí, velmi dobře hrající Hron, až do pokutového území, kde je surově sražen. Z následné penalty Liška nekompromisně - 2:1. Dlouho jsme se z vedení neradovali. Ve 30.min. z rychlého protiútoku hosté vyrovnávají - 2:2. V 32.min. odpouští sudí Řeznovicím evidentní penaltu za ruku. Emoce však nejsou na místě. Dvě penalty se za jeden poločas přece nikde nepískají!!! Hra našich nabírá grády. V 37.min. je vidět akce, která by mohla být v učebnici fotbalu. Po kulečníkovém ťukecu Škula J.- Hron, druhý jmenovaný centruje na malá vápno a dobře postavený Krejčí přímo z voleje placírkou do břevna a od něho za brankovou čáru - 3:2. Hosté se chvíli handrkovali s rozhopdčím, zda branka byla, nebo nebyla, ale vysloužili si pouze žlutou kartu. Branka tedy platila a za tohoto stavu se odcházelo do kabin.

Není divu, že hosté začali druhý poločas aktivněji. Chtěli urvat alespoň bod a museli tudíž útočit. Ve 48.min. střídá Škulu M. Jašek. Podstatnější však byla 60.minuta. Hron přihrává ideálně na penaltu Liškovi, následnou střelu i dorážku stačí gólman nohama zlikvidovat. V 62.min. střídá Krejčího Záruba. Řeznovice otevřeli hru a až nyní bylo vidět, v čem Baník hosty převyšuje. Když jsme my doháněli výsledek 0:1, hráli jsme kombinačně, útoky byly vypracované a snažili jsme se něco na hosty vymyslet. Ti však v situaci, pro ně nepříznivé, ve snaze vyrovnat, hráli to, na co jsou ze svého hřiště zvyklí. Nakopávat a z náhodných brejků skórovat. To nevyžaduje nějakou geniální myšlenku a také příliš fyzických sil. A ty, jak se ukázalo v závěru, velice chyběly. Největší jejich problém byl, že neuměli tvořit. Ono je to pěkné odkopávat, hrát destruktívně, ale něco vymyslet a vytvořit, to je kumšt. Řeznivičtí se pak několika ojedinělými nákopy sice dostali na dostřel, ale jejich snaha končila pouze ubohými pokusy o střelu. 80.min. a Baník má stále míč pod kontrolou. V 81.min. probíhá překrásná akce. Nejlepší hráč na hřišti Hron dostává míč tak, jak ho potřebuje. Do běhu. Jedním okem vidí na penaltě postaveného střídajícího Zárubu, z nezištné přihrávky rozvlňuje Záruba síť a je to rázem - 4:2. Už se zdálo, že tímto, pro hosty potupným výsledkem zápas skončí, ale běžela poslední minuta a vlivem našeho sebeuspokojení a nekoncentrací, Řeznovice snížují na konečných - 4:3.