21.kolo Chudčice - Baník B 3:5

15.05.2011 07:08

Sestava: Škula D. - Hruška, Vespalec, Matouš, Horký - Procházka, Škula J., Šmíd, Liška - Fejta, Minář. Branky: Procházka 3x, Hruška 1x, Horký 1x.

Do Chudčic odjížděla naše rezerva bez náhradníků (plných 11 kusů/video/, jak by řekl, vedoucí mužstva a trenér v jedné osobě, Vespalec st.). A hned na úvod musím konstatovat, že přítomnost velezkušených hráčů, hl. Matouše, Vespalce a Šmída, měla na výkon týmu blahodárný vliv. Vedle nich pak vyrostl výkonnostně Hruška a podal snad nejlepší výkon letoška (ovšem v zápasech, které jsem viděl). No a Martin Procházka? To byla kapitola sama pro sebe. Dřel, nabíhal, tvořil, střílel a co hlavně, dával góly. Ale popořádku. Domácím patřila snad první pětadvacetiminutovka a posledních zoufalých 5, snad 10minut. Jinak byli neškodní. Naopak, víc jak hodina mače byla pod kontrolou našeho béčka. Na pěkném trávniku, ale hrbolatém terénu se první ukázal Matouš. Jeho hlavička však neznamená nebezpečí/video/. A pak přichází, už výše zmíňovaná, hvězná pasáž Chudčic. V ní si vytvořily pár šancí a jednu z nich využily. V 8.min. naše obrana jen ztěží odvrací/video/. Pak zahrozíme s ojedinělé akce i my. Fejtova hlavička míří nad/video/. V 10.min. musí vypomáhat přetížené obraně Šmíd/video/. Opět a znovu vidíme to, co vídáme stále. Hra je přizpůsobena k obrazu soupeřovému, my se nedostáváme ke kombinaci a fotbal pláče. Shrnul bych to asi takto. Hraje se od lískané, k lískané/video/. V 19.min. jsme svědky světlé vyjímky prvních trapných minut. Rozhodčí píská faul proti domácím/video/ a Vespalecova dělovka pořádně vystrašila jejich gólmana/video/. Pak se o něco pokouší Škula J./video/ Trošku nás to povzbudilo, ale pokoušíme se pouze o střely z dálky, jako napří. Minář ve 21.min. Pokus domácí opět navylekal. Naopak. Ve správném domění, že jsme neškodní, vystrčili ve 24.min. růžky a hned gólové/video/. Kopou roh, centr Škula D. podběhl, za ním stojící volný útočník bombou rozvlnil naši síť - 1:0/video/.  Ve 27.min. se po šancích Vespalce(z trestňáku/video/) a Matouše najednou, jako mávnutím čarovného proutku, karta obrací. Parta pod vedením kapitána Vespalce si vzpoměla, že hrát fotbal umí a domácí se nestačili divit. Nakopl se Šmíd, přihrávky Fejty nacházely konečně cíl. Hlavně se však nechal ztrhnout vývojem Hruška. Ale o tom jsem psal v úvodu. V 30.min. nás ve slibné pozici zastavil ofsajd/video/. Ve 32.min. opět/video/. Minuta 35. byla už pro Chudčice osudná. Po hrubé chybě celé defenzívy, včetně gólmana, vyrovnává nádhernou brankou Hruška - 1:1 /video/. Hned nato se vydává na výlet Matouš. Obrana se mu otevřela, ale nadějná šance byla jen nadějná. Tlak stále trvá. Ve 40.min. nám není uznána branka pro ofsajd/video/. Ve 41.min. nechávají Chudčice vyniknout našeho brankáře. Škula jim tutovku likviduje. Náš zlepšený výkon v druhé půlce poločasu korunuje Procházka. A byl u toho opět Hruška. Zatáhl míč po pravé straně, k odraženému balonu se dostal výše zmíňovaný Procházka a podobnou krásnou střelou, jako Hruška, zvyšuje už na - 2:1/video/.

Druhý poločas začal, jak první skončil. Naším tlakem/video/ a hlvně zlepšenou hrou/video/. V 53.min. se pokouší zdolat domácí svatyni pěknou střelou Minář, míří mimo. V 55.min. svou převahu korunujeme výstavní brankou a ještě hezčí kombinací, která ji předcházela. Svůj mozek zapojil Fejta, rozebral dokonale obranu a úžasnou pohotovost projevil Procházka. Nebojácně vnikl do vápna a zvyšuje na - 3:1/video/. To ale Chudčice netuší, že Baník neřekl poslední slovo. Gala představení pokračuje dál. Po faulu na Horkého ukázal své umění i Vespalec a konečně mu to vyšlo. Padl jeden z nejhezčích gólů, keré jsem od něho kdy viděl. Na milimetr přesně nahrál na hlavu nabíhajícího Procházky a fantasticky zahraný tresňák byl završen i nádhernou brankou - 1:4/video/. Domácí jsou v šoku, ale naše rezerva je nešetří a dál je válcuje. Na zcela zdecimované to zkouší z dálky Horký . Utěšenou střelou zvyšuje už na - 5:1/video/. Škoda, že po naší tutovce v 70.min., kterou střídající brankář hostí na poslední chvíli vykopává, naši, pod dojmem vysokého skóre, vypnuli. Chudčice je za to krutě potrestaly. Nejdříve se v 73.min. řítí dokonce tři útočníci na našeho gólmana, aby neproměněnou šanci/video/ hned v 74.min. brankově napravily. Z úhlu snižují - 2:5/video/. V 85.min. zahazujeme další gólovku/video/ a pak další/video/ a už sevidíme v šatnách. Rychlé křídlo domácích využívá naší roztěkanosti, vniká do vápna, je faulováno a z následné penalty upravují domácí na konečných - 3:5/video/. Domácí jsme ale už k ničemu vážnému nepustili a tak se dohrávalo v poklidu/video/. Zoufalost domácích byla evidentní/video/. A je tu konec/video/. K úplné spokojenosti z tohoto zápasu by stačilo zapomenout na výkon Baníku z úvodních 25 minut a na závěrečnou pětiminutovku.