21.kolo muži Únanov A - muži Baník A 3:4

10.05.2009 20:33

Kdo má rád dramata nemusel chodit do Národního divadla, stačilo shlédnout nedělní utkání Baníku v Únanově a ještě ušetřil na vstupném. Nervydrásající průběh by nepopsal lépe ani mistr pera jakým byl Jaroslav Dietl. Baník, bez potrestaného Rozsiczky a trucujících bratří Pernicových, nastoupil v této základní sestavě: Prečan - Skokan, Vespalec, Kameník, Šrámek - Kožíšek, Langer, Kantor, Šauer - Hron, Zavřel. Po dvou debaklech, ve Vojkovicích a doma s Tuřanami, ležela na Baníku velká zodpovědnost, napravit pošramocenou pověst, kterou svými porážkami utrpěl. Nebylo tedy divu, že začal opatrně s cílem nedostat rychle první gól, jako to bylo doma s Tuřanami. To se ale nepovedlo. Předsevzetí vzalo za své v 11. minutě. Po nepochopitelné chybě Prečana, který byl vždy oporou, inkasujeme. Náhodně nakopnutý míč se pomalu snáší do pokutového území. Prečan křičí mám a.... neměl. Balon mu vypadává z rukou a domácí útočník pohodlně doráží do prázdné branky - 1:0. Ke cti našich bylo, že neklesli na mysli a ve snaze vyrovnat se vehementně pustili do soupeře a dlouhé minuty ho uzamkli na jeho polovině. Jenže tlak to byl platonický, bez gólového efektu. Ale protože Baník neustával ve snaze vyrovnat, logicky muselo přijít to, co přijít muselo. Vyrovnání. Po závaru ve velkém vápně, se domácím nepodařil ideální odkop, tečovaný míč letí do hloubi pole a asi z 25 metrů se do něho opírá Skokan. Povedla se mu paráda, o které bude vyprávět svým vnoučatům i za deset let. Projektil, který trhá síť, letí jako neřízená střela a brankář je bezmocný - 1:1. Od této chvíle je na hřišti jen jedno mužstvo. To naše. V 39.min. dostává pasem do běhu Kožíšek Šauera, jeho jedovka z úhlu těsně mimo. V 41. min. neuznává sudí regulérní gól Zavřelovi pro údajný ofsajd. Jestli se domácí zalekli skokanova kousku a vitality Šauera je záhadou, ale úplně vyklidili pole a toho Baník 100% využil. Trpělivě čekal na chybu, a ta přišla. Ve 44.min., když už se všichni viděli v kabinách, se naši nadechli k další zteči. Po krásné kombinační akci se v malém vápně nejlépe orientuje Šauer a to, co udělal je paráda a lá Messi. Patičkou lišácky posouvá na volného Hrona a ten suprmazácky pod víko - 1:2. To se nám to s veselou odcházelo na poločasové pivo. Vedení bylo, za aktivitu, víc jak zasloužené.

Začátek druhé půlky je pro nás jako z pohádky. V 48.min. dostává míč jaký potřebuje, tedy do běhu, Hron, zbavuje se celé obrany, přesprintovává ji a nezadržitelně skóruje - 1:3. Pak se dostává opět do dvou šancí, ale bohužel, skóre se nemění. Vzpomenout se musí zvláště ta z 52.min. Volala přímo po gólu. Po kombinaci tří nejlepších hráčů na hřišti Skokana, Šauera a Hrona se posledně jmenovaný dostává do obrovské šance, ale centr Šauera z malého vápm Hron posílá volejem nad. Domácí jsou mimo hru. Popisovat další průběh je zcela zbytečné, protože to bylo, náš útok, Únanov odkopává, náš útok, Únanov odkopává a tak pořád dokola. Bude se konečně skóre měnit? Nebo bude dobývání únanovské tvrze marné? Nebylo a skóre se měnilo. V náš prospěch. Kopeme roh. Vespalcův padající list jakoby magnetem je přitažen na kopačky Šauera a jeho bomba z voleje znamená vedení už na - 1:4. Po eufórii, ze senzačního otočení výsledku z 1:0 na 1:4 přišlo sebeuspokojení, následná ztráta ikoncentrace a soupeř trestal, Z ojedinělého protiútoku snižuje v 64.min. na 2:4. A teď nastalo to pravé drama, které jsem zmínil na začátku. Zápletku začal Šauer. 2x za sebou mohl dát gólovou tečku, ale realizace byla nulová. To byly šance.Tutovky, které byly infarktové. Pánové, uvědomte si, že vaši fandové jsou už ve vyšších věkových skupinách a tyto mrtvicovité zápasy by mohly způsobit značné prořídnutí jejich řad v důsledku úmrtí. Následně jim totiž řádně zatrnulo. Po rohu únanovských, bomba, těsně vedle. Nepoučili jsme se. Pohoda, vše je hotovo, klídek, piánko. Omyl!! V 78.min. udělal náš borec fatální kiks, kterého domácí využíávají na skorigování výsledku - 3:4. A drama je na světě. Na naše áčko padla deka. To, co předváděli ve zbývajícím čase, to se ani náznakem fotbalem nazývat nedá. Strašná nepřesnost, míč bez kontroly a kde jsou smrtící ataky, které nás zdobily celý dosavadní průběh? Jsou prostě minulostí. Domácí to vycítily a jako supi nad mršinou se slétají a bijí do nás. Ještě, že máme v brance Prečana. V nejtěžší chvíli nás zachraňuje a napravuje svůj výpadek z 1, poločasu. Tutovku Únanova likviduje suverenním způsobemn, jaký jsme na něho zvyklí. Do konce zbývají 2 minuty a konečně se Baník trochu otřepal z letargie a mohl dokonce dát on definitivní tečku. BojovníkŠauer utíká po pravé straně, centruje a Zavřel míří těsně vedle. Zápas končí a všichni jsme si oddychli. Vítězství jsme si zasloužili, protože jsme měli 90% utkání ve svých rukách(kopačkách), ale ty dvě branky, které padly v závěru II. poločasu do naší sítě jsme si, za naši pasivitu, zasloužili. Ale přesto. Kluci, za všechny fandy a za všechnu tu drobotinu, která vás přišla povzbudit, DĚKUJI!!!